«2020. november»

Beszámoló a Bright Business Solutions - BBS International Case Challenge hallgatói versenyről
2020.11.17

Bright Business Solutions – BBS International Case Challenge hallgatói verseny 2020

Nemzetközi Kapcsolatok Központja szervezésében másodszor került megrendezésre 2020. november 3-án, online formában a Bright Business Solutions – BBS International Case Challenge hallgatói verseny. Az esemény elsődleges célja, a nemzetközi képzéseken tanuló hallgatóink számára egy olyan platform biztosítása volt, ahol szakmai tapasztalatot szerezhetnek és szerteágazó nemzetközi kapcsolatokat építhetnek.

Az esemény létrehozása több okból is hiánypótló, és az Egyetem mind a négy stratégiai célját magába fogalja:

• sikerre felkészítő oktatás,
  • alkalmazott kutatás társadalmi, gazdasági hatásainak elősegítése,
  • vállalkozásokkal való együttműködések tovább erősítése, és
  • felelős és fenntartható egyetem megvalósítása.

A marketing és a fenntarthatóság témakörre fókuszáló esettanulmányi versenyen 71 nemzetközi hallgató vett részt, 20 csapatban a nemzetközi esemény „A” és „B” döntőjében, ahol magyar és belga szakemberekből álló zsűri előtt mutatták be projektjeiket, fejlesztési javaslataikat a Balaton-régió megújítására a koronavírus hatásainak tükrében. Külön örömünkre szolgált, hogy a belga Thomas More University dupla diploma partnerünket is bevonhattuk az eseménybe, akik 23 belga diákkal vettek részt az online versenyben, valamint 2 professzor a zsűri munkáját segítette.

Szeretnénk külön köszönetünket kifejezni a támogató szakmai szervezeteknek - IMRO-DDKK Környezetvédelmi Nonprofit Kft. és  https://www.marketingprofesszorok.hu/ - illetve a képviselőiknek Heves Gábornak és Máté Balázsnak.

A főszervezők Dr. habil. Szabó Zoltán PhD MBA, Lisányi Endréné Dr. Beke Judit, Dr. Harsányi Dávid köszönetet mondanak a zsűri tagjainak, akik területük kiemelkedő szakemberei: Dr. habil. Szegedi Krisztina Tudományos Rektorhelyettes, Dr. Fehérvölgyi Beáta Balaton Kör tag, Sarkadi Katalin, Cserfai József, Nagy Andrea, David Parker, Dr. habil Neszmélyi György, Dr. Réthi Gábor.

Köszönetünket szeretnénk kifejezni Dr. Csekő Katalin Dékán Asszonynak, az esemény Patrónusának.