BGE KKK – Josai Egyetem Kutató Program 2019
2019.04.10

2019. február 12. és 22. között 12. alkalommal látogatott a BGE Külkereskedelmi Kar japán munkacsoportjához partner egyetemünk, a Josai Egyetem 17 fős delegációja (15 diák és két kísérő professzor), abból az alkalomból, hogy idén ünnepeljük a két ország - Japán és Magyarország - diplomáciai kapcsolatának 150 éves évfordulóját. Kutatási témáink is az évfordulóhoz kapcsolódnak: „A 150 éves magyar-japán kapcsolatok legkiemelkedőbb alakjai”, „Fiatalok szokásainak változása a 150 év alatt Japánban és Magyarországon” és ”Hogyan változott meg a nők megítélése 150 év alatt Japánban és Magyarországon”.

A 10 napos programot úgy állítottuk össze, hogy a japánul tanuló magyar és a japán hallgatók közösen vehessenek részt a programokon. A magyarországi program során a kutatási témáknak megfelelő szakértőket kértünk fel, a hallgatókat előadásra, múzeum- és intézménylátogatásra vittük. A japán és a magyar diákok közös élményeik alapján készítették el prezentációjukat, amit a kutatási hét végén angol és japán nyelven prezentáltak. Bemutatták megszerzett tudásukat egyetemünk vezetőségének és a magyarországi japán szervezetek (Japán Nagykövetség, Japán Alapítvány, JETRO) meghívott vezetőinek. A nagysikerű programot a BGE Külkereskedelmi Kar dékánja, Gulyásné Dr. Csekő Katalin nyitotta meg, a záró rendezvényen a zárszót Prof. Heidrich Balázs rektor tartotta. A rendezvény és a kutatási program szervezői: Prof. Hidasi Judit, Dr. Székács Anna és Dr. Sato Noriko.