Európai szintű kezdeményezésben vehetnek részt egyetemünk munkatársai
2019.04.10

Az élelmezés fenntarthatóvá formálása komoly próbatétel elé állítja a rendszer különböző résztvevőit. A Fit4FOOD2030 elnevezésű európai uniós kezdeményezés az oktatási és a kutatási rendszer reformján és a szereplők közötti együttműködések erősítésén keresztül szeretné támogatni az átmenetet. Az ESSRG (Környezeti és Társadalomkutatók Csoportja) jóvoltából egyetemünk is csatlakozott a Fit4FOOD2030 itthoni programjaihoz, melynek keretében 2019 tavaszától együttműködő kutatások kialakításában és közös tananyagfejlesztésben vehetnek részt az érdeklődők. A program segítségével a résztvevőknek lehetősége nyílik megismerkedni és együttműködni a hazai élelmezési rendszer különböző szinten lévő képviselőivel, valamint rendszerszintű javaslatok kidolgozására is.