Fenntartható megoldások iránti kereslet és kínálat változása a rendezvényszervezésben
2020.06.30

IV. Turizmus és Biztonság Nemzetközi Tudományos Konferencia alkalmából készült, válogatott cikkek tanulmánykötetében jelent meg tudományos munkája Kemény Kitti alapképzéses hallgatónak és Karakasné dr. Morvay Klárának, A fenntartható megoldások iránti kereslet és kínálat változása a rendezvényszervezésben címmel.

A tanulmány kiemeli, hogy a klímaváltozás és a környezetszennyezés megfékezése iránti törekvésekben való részvétel minden gazdasági szereplő kötelessége. Egy rendezvény lebonyolítása számos erőforrást igényel, amelyek nagy része rendkívül megterhelő a környezet számára. Magyarországi viszonylatban is több millió ember vesz részt évente különféle eseményeken, és köztudott, hogy az utazás és szórakozás alkalmával az emberek sokkal több erőforrást használnak fel, mint a mindennapok során. A tudósok már egy ideje kongatják a vészharangot, hogy gyökeres változásokat kell eszközölnünk annak érdekében, hogy élhető legyen a bolygó a jövő nemzedékek számára is. Mit tehet a rendezvényszervező szakma azért, hogy az adott esemény ökológiai lábnyoma csökkenjen? Mennyire figyelnek oda a megbízók, hogy a rendezvényeik ne legyenek káros hatással a környezetre? Mitől válik fenntarthatóvá egy rendezvény? Elég egy kis odafigyelés vagy jelentős költségnövekedéssel is jár mindez? Többek között ezekre a kérdésekre adja meg a választ a kutatás eredménye.