Pénzügyi tudatosságról szóló kreatív verseny a PSZK-n
2019.06.28

A Budapesti Gazdasági Egyetem és a Magyar Nemzeti Bank az elmúlt években partneri együttműködést alakított ki a magyar lakosság pénzügyi fogyasztóvédelmi tájékoztatása és pénzügyi kultúrájának fejlesztése, valamint a lakosság pénzügyi tudatosságának növelése érdekében. Idén harmadik alkalommal írta ki a két intézmény a „Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív” ötletpályázatot a Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatói számára többek között költségtervezés, hitelfelvételek kockázatai, illetve öngondoskodás témákban. A pályázó hallgatóknak a megadott témaköröket újszerű megközelítéssel, egy videóblog elkészítésével kellett feldolgozniuk. A beérkezett pályaművek mind számosságban, mind a kivitelezés színvonalában kiemelkedtek az egyetemek sorában. A győztes pályázati művet Gimesi Gergely és Fóti Kristóf készítette (közreműködött Szecsei Dorottya), a felkészítő tanár Dr. Sági Judit volt. A második helyezett Górova Regina, a harmadik pedig Boka Fruzsina és Darvai Júlia videóblogja lett. A zsűrizés munkálataiban a BGE Pénzügy Tanszék munkatársai (Dr. Fellegi Miklós, Dr. Sági Judit) és a Magyar Nemzeti Bank fogyasztóvédelmi szakértői vettek részt.

Ezúton is gratulálunk a nyertes hallgatóinknak!