«2020. augusztus»

Felhívás BGF TDK_2015
2015.10.01
Kedves Hallgatók és Oktató (konzulens) Kollégák! Az idei TDK konferencia BGF szintű szervezési keretei körvonalazódtak, amelyre vonatkozó információkat itt olvashatnak:

Felhívás a BGF 2015. évi TDK konferenciájára

A 2015. évi BGF-szintű TDK Konferencia

2015. december 4-én (péntek)

kerül megrendezésre a BGF – Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karának szervezésében.

A Konferenciára a főiskola alap-, mester és felsőoktatási szakképzésében résztvevő nappali és levelező tagozatos hallgatóinktól várjuk a pályamunkákat az Országos Tudományos Diákköri Tanács bármely szekciójának területéről, különös tekintettel a Társadalom- és Gazdaságtudományi szekció tagozataira.

Tervezett szekciók/témakörök:

19. Tőke- és pénzpiacok – Vállalati pénzügyek
  20. Vállalati gazdaságtan
  21. Világgazdaságtan

A szekciók végleges kialakítása a beadott dolgozatok alapján történik.

A konferenciára jelentkezni elektronikusan, a Modulo rendszeren keresztül lehet, a jelentkezés módját a következő felhívás tartalmazza.

A jelentkezés és rezümé leadásának határideje:                                            2015. november 10-16.

A dolgozat leadásának határideje:                                                                2015. november 23.

A dolgozat és a rövid tartalmi összefoglaló (rezümé) formai követelménye az alábbi címen (a honlapra történő bejelentkezés után) érhető el:

A konferencia előadásainak nyelve magyar, de a hagyományoknak megfelelően szervezünk német, angol és francia nyelvű szekciót is megfelelő számú dolgozat esetén.

A beadott dolgozatokat/pályamunkákat két-két szakember bírálja (dolgozatonként), valamint egy – a főiskola oktatóiból és külső szakemberekből álló – szakmai zsűri előzetesen értékeli, majd a dolgozatok bemutatása a jelentkezések alapján szervezett szekciókban történik maximum 15 perces előadás/prezentáció és ezt követően egy szakmai vita keretében.

A legkiválóbb pályamunkákat delegáljuk a 2017-ben megrendezésre kerülő XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia megfelelő szekcióiba.

TDK tevékenység elismerése, beszámítása

A Köztársasági Ösztöndíj pályázatok esetén, a szakirány választásánál, az Erasmus és egyéb külföldi ösztöndíj pályázatok elbírálásánál kiemelt szempont a TDK eredmény, amelyre – a konferencián elért eredménytől függően – többletpontokat kaphatnak a hallgatók.

Ugyancsak többletponttal ismerjük el a tanulmányi munkán túlmutató TDK tevékenységet az alábbi esetekben:

• Kollégiumi elhelyezésnél (részletesebben ld. BGF Hallgatói Térítések és Juttatások Szabályzata)
  • Mesterképzésre történő felvételi jelentkezés esetén a Felvételi Szabályzat szerint.

Jó munkát és sikeres pályázást kívánunk!

Budapest, 2015. szeptember

Dr. Ilyésné Dr. Molnár Emese                                                         Dr. Németh Patrícia

BGF TDT elnök                                                      BGF TDT titkár

KVIK TDT elnök