«2020. augusztus»

Tervezett TDK szekciók_2015.
A beadott rezümék alapján
2015.11.19
Kedves Érdeklődők! A TDK jelentkezések beérkeztek a modulo rendszerébe a rezümék feltöltésével párhuzamosan. Ennek következtében a tervezett szekciók módosultak.

Felhívás a BGF 2015. évi TDK konferenciájára

A 2015. évi BGF-szintű TDK Konferencia

2015. december 4-én (péntek)

kerül megrendezésre a BGF – Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karának szervezésében – a Markó utcai épületben.

A Konferenciára a főiskola alap-, mester és felsőoktatási szakképzésében résztvevő nappali, távoktatás és levelező tagozatos hallgatóinktól várjuk a pályamunkákat az Országos Tudományos Diákköri Tanács bármely szekciójának területéről, különös tekintettel a Társadalom- és Gazdaságtudományi szekció tagozataira.

Tervezett szekciók – a beadott Rezümék alapján:

1.  Ágazati és regionális gazdaságtan – Kereskedelem
  2. Fogyasztói magatartás
  3. Gazdaságpszichológia – Gazdaságszociológia
  4. Turizmus
  5. Marketing
  6. Munkaerőpiac - Pedagógia
  7. Pénzügyek
  8. Számvitel
  9. Szervezés-vezetés – Stratégiai menedzsment
  10. Vendéglátás
  11. Világgazdaságtan - Nemzetközi kapcsolatok - Külkereskedelem

A szekciók végleges kialakítása a beadott dolgozatok alapján történik.

A konferenciára jelentkezni elektronikusan, a Modulo rendszeren keresztül lehet.

A jelentkezés és rezümé leadásának határideje:                                            2015. november 10-16.

A dolgozat feltöltési határideje:                                                                   2015. november 23. 23:59

A dolgozat és a rövid tartalmi összefoglaló (rezümé) formai követelménye az alábbi címen (a honlapra történő bejelentkezés után) érhető el:

A konferencia előadásainak nyelve magyar, de a hagyományoknak megfelelően idegen nyelvű dolgozattal is lehet indulni, mely dolgozatokat a szakmai szekciókban adhatnak elő. (az OTDK-nak megfelelően)

Angol dolgozatoknál a külső borítón ez szerepeljen:

Composition - Conference of Students’ Research Societies

A beadott dolgozatokat/pályamunkákat két-két szakember bírálja (dolgozatonként), valamint egy – a főiskola oktatóiból és külső szakemberekből álló – szakmai zsűri előzetesen értékeli, majd a dolgozatok bemutatása a jelentkezések alapján szervezett szekciókban történik maximum 15 perces előadás/prezentáció és ezt követően egy szakmai vita keretében.

A legkiválóbb pályamunkákat delegáljuk a 2017-ben megrendezésre kerülő XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia megfelelő szekcióiba.

TDK tevékenység elismerése, beszámítása

A Köztársasági Ösztöndíj pályázatok esetén, a szakirány választásánál, az Erasmus és egyéb külföldi ösztöndíj pályázatok elbírálásánál kiemelt szempont a TDK eredmény, amelyre – a konferencián elért eredménytől függően – többletpontokat kaphatnak a hallgatók.

Ugyancsak többletponttal ismerjük el a tanulmányi munkán túlmutató TDK tevékenységet az alábbi esetekben:

• Kollégiumi elhelyezésnél (részletesebben ld. BGF Hallgatói Térítések és Juttatások Szabályzata)
  • Mesterképzésre történő felvételi jelentkezés esetén a Felvételi Szabályzat szerint.

Jó munkát és sikeres pályázást kívánunk!

Budapest, 2015. szeptember - november

Dr. Ilyésné Dr. Molnár Emese                                                       Dr. Németh Patrícia

BGF TDT elnök                                                         BGF TDT titkár

KVIK TDT elnök