«2019. november»

2019.11.01

2019. október 17-én

Az intelligens vállalat

címmel került megrendezésre Kecskeméten a Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi Karának új campusán a MENEDZSMENT ÉS CONTROLLING EGYESÜLET (MCE) éves szakmai konferenciája, amelyen hallgatóként a PSZK Számvitel Tanszék tanszékvezetője Dr. Kardos Barbara, valamint Dr. Bán Erika, Kresalek Péter és Dr. Németh Krisztina vett részt. Dr. Bán Erika kettős minőségben volt jelen: a tanszék képviselete mellett az MCE FB tagjaként, illetve vezetést támogató tagként a konferencia szervezési folyamatában is közreműködött.

A konferencia résztvevői plenáris előadások keretében ismerhették meg a digitalizáció kihívásait, lehetséges eszközeit három egymástól eltérő üzleti területen, továbbá a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. tőzsdei bevezetése okozta számviteli területen megjelenő kihívásokról, valamint az exponenciális transzformáció lehetőségeiről és módszereiről hallhattak.  A rendezvény második felében workshopok keretében tanszékünk oktatói az ExO Canvas, a konszerncontrolling és a BI megoldások kiemelt témáival foglalkoztak részletesebben. A tartalmas és előremutató szakmai diskurzust gyárlátogatás követte: az érdeklődők (így tanszékünk munkatársai is) a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. kecskeméti gyárának intelligens gyártási folyamatainak legkorszerűbb megoldásait tanulmányozhatták.