Munkahelyi mentálhigiéné
- Szükséges végzettség
- Diploma
- Képzési szint
- Szakirányú továbbképzés
- Képzési hely(ek)
- KVIK
- Nyelv
- Magyar
- Munkarend (tagozat)
- Levelező
- Finanszírozási forma
- Önköltséges
Képzés célja
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik képesek munkahelyi környezetben a dolgozók pszichés, mentális egészségének megőrzését és fejlesztését szolgálni, ezzel a munkavégzés hatékonyságát növelni. A képzés során olyan technikákat és ismereteket sajátítanak el, melyek széleskörűen alkalmazhatók a vezetésben, a munkafolyamatok szervezésében, a munkavállalók irányításában és az oktatásban – képzésben. A képzés során sok gyakorlattal (tréningekkel, önismerettel, esetmegbeszéléssel és szupervízióval) és a szükséges elmélettel a hallgatók az alábbi ismereteket és készségeket sajátíthatják el, melyekkel mind a saját életükben, mind a munkahelyi környezetükben hatékonyan hozzájárulhatnak a lelki egészség kialakításához és fenntartásához, a pszichés problémák megelőzéséhez.
Képzés fő jellemzői
A képzés levelező tagozaton folyik.
A szakképzettség megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma 60.
Képzési idő
2 félév
Oklevélben szereplő végzettség megnevezése
Munkahelyi mentálhigiénés szakember
Elhelyezkedési lehetőségek
Minden területen, így a munkahelyi környezetben is nagy szükség lenne pszichológiailag kiművelt, a tudásukat a hétköznapi gyakorlatban is alkalmazni tudó szakemberekre. Számos olyan munkakör és tevékenység létezik, ahol a dolgozónak módja van befolyásolni a munkatársai, beosztottjai pszichés jólétét. Ráadásul a mentálhigiéniás szempontból egészségesebb légkörben a szervezet eredményessége is javul. Gyakran a dolgozó saját lelki egészségét fenyegeti veszély a munkatevékenységből fakadóan.
A „munkahelyi mentálhigiénés szakember szakirányú továbbképzés” mindkét csoportnak konkrét segítséget kíván nyújtani. A végzettek az alábbi konkrét helyzetekben alkalmazhatják a képzésen megszerzett tudásukat:
- A pszichés szempontból potenciálisan veszélyeztetett személyek vagy csoportok kiszűrése, a tünetek megelőzése, szükség esetén megfelelő segítségnyújtás megszervezése.
- A dolgozók munkahatékonyságának és elégedettségének növelése a munkakörök megfelelő megtervezése, személyre szabása által.
- Adott munkafolyamat elvégzésére a megfelelő csoport megszervezése, közösségépítés.
- A munkacsoportok különböző feladatokra való felkészítése tréning elemek alkalmazásával.
- A szervezetben fellépő személyközi problémák felismerése, és azok kezelése megfelelő kommunikációs és konfliktuskezelő technikák alkalmazásával.
- A dolgozókat ért negatív stressz csökkentése a megfelelő kommunikációs és konfliktuskezelő technikák alkalmazásával, az optimális környezet biztosításával.
- Hatékonyabb vezetés, a munkatársakkal való harmonikus együttműködés kialakítása a személy saját én-védelmének, pszichés ellenálló-képességének fokozása által.
- Empatikus és segítő viszonyulás az egyéni krízishelyzetekben.
Felvételi követelmények
Legalább alapképzésben vagy főiskolai képzésben szerzett oklevél a következő területeken: bölcsészettudomány, társadalomtudomány, pedagógusképzés, gazdaságtudományok, informatikai.
Jelentkezni lehet 2020. augusztus 14-ig (2020/2021. tanév őszi félév) az online jelentkezési lap kitöltésével.
Felsőfokú végzettségét tanúsító oklevélének másolatát szíveskedjék csatolni az online jelentkezéskor.
Az eredeti oklevelet a beiratkozás alkalmával kérjük bemutatni.
Önköltség és egyéb díjak
További információk