«2018. december»

Kiválasztottuk az Egyetem borát!
2018.11.14

A tegnapi Manifeszten két év után, immáron hagyományként a szakavatott és laikus zsűri a Pannónia Női Borrend közreműködésével választotta ki az Egyetem borát. A Markó utcai épületünk Sommelier termében száraz fehér, száraz vörös és tokaji édes kategóriában szavaztak egyetemünk legkedveltebb reprezentációs ajándékáról.

Íme a nyertes borok:

Száraz fehér kategóriában:
 Tokaji Üzenet Furmint 2015 / Angyal borászat
Furmint válogatás, elegáns fahordós érleléssel, krémes textúrával, kiváló egyensúllyal, finom illatokkal.

Száraz vörös kategóriában: 1199 Királyok 2012 / Ikon  pincészet
A Rád pusztai (Dél-Balatoni borvidék) Ikon pincészet ezzel a borral állított emléket az 1199-ben ott lezajlott csatának, amely András herceg (a későbbi II. András) és a bátyja Imre király között zajlott. A bor a kiemelkedő 2012-es csúcsévjárat érett nagytestű, sok rétegű, tartalmas, Syrah és Cabernet franc házasítása, elegáns hordós érleléssel.

Tokaji édes bor kategóriában: Chateau Pajzos 2013. 5 puttonyos Aszú
A Tokaji Pajzos pincészet rendkívül elegáns, nagy koncentrációjú fiatal aszú bora, több évtizedes potenciállal. Botritisszel finoman árnyalt magas természetes cukortartalom, remekül ellensúlyozott szép tokaji savakkal. Egy igazi csúcsbor.

A zsűri tagjai: Prof. dr. Bódis József – oktatásért felelős államtitkár, Dr. Dietz Ferenc - kancellár, Dr. Szabó Zoltán – nemzetközi igazgató, Dr. Totth Gedeon – szakvezető, Dr. Harsányi Dávid – tanszékvezető, Dr. Csizmadia András – óraadó, főiskolai docens, Hegedűs Péter mestertanár, Geönczeöl Attila – pince tulajdonos, szakújságíró, dr. Németh József – ügyvéd, óraadó, és Kondákor Júlia Bernadett, a PSZK hallgatója

Ezúton is köszönjük a munkájukat és a Pannónia Női Borrend segítségét!