«2018. november»

Bárki csatlakozhat a BGE Pályaorientációs Programjához!
Már 29 iskolával együttműködve segítjük a középiskolások pályaválasztását!
0001.01.01

Ünnepélyes aláírás keretében 13 vidéki középiskola csatlakozott október 17-én a tavaly indult, EFOP pályázat keretében megvalósuló Pályaorientációs Programhoz. Ezzel 29-re bővült a programban résztvevő iskolák száma, és immáron Magyarország közel összes régiójában jelen vagyunk. Az elmúlt egy évben 18 helyszínen 50 program valósult meg, amelyeken közel 2500 középiskolás vett részt.

Az együttműködő iskolákon kívül, bárhonnan csatlakozhatnak középiskolások a programhoz!

A program célja a vidéki középiskolások továbbtanulásának támogatása, és elsősorban a gazdaságinformatikus és üzleti képzések népszerűsítése körükben. Az oktatás és tanácsadás mellett élményalapú programokat kínálunk a diákoknak, többek között interaktív színházi előadásokat, közös filmnézéseket beszélgetésekkel, Nyári Egyetemet és olyan motivációs és önismereti tréningeket, amelyek mind a pályaválasztás megkönnyítését szolgálják.

Ebben a tanévben mindezekhez hozzájön még egy mobiljáték applikáció bevezetése, izgalmas online verseny, sőt egy online matematika felzárkóztató tananyag!

A most csatlakozó középiskolákkal való együttműködési megállapodásokat - ünnepélyes keretek között - együttesen írta alá Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora, Dr. Dietz Ferenc, a BGE kancellárja és az együttműködő intézmények vezetői.

Bővebb információ a BGE Pályaválasztás blogon olvasható.

Kontakt: Perjési Debóra - perjesi.debora@uni-bge.hu