«2020. szeptember»

Rekordszámú online néző az idei tanévnyitón
2020.09.11

A 2020-as év a rendhagyó megoldások fényében telik. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a szeptember 3-án megtartott ünnepélyes tanévnyitó ünnepség, melyre ezúttal az Egyetem Markó utcai campusán került sor.

A rendezvényen Prof. Dr. Heidrich Balázs rektor a meghívott vendégek szűk körében köszöntötte azokat az első éves hallgatókat, akik az élő közvetítésen keresztül követték az eseményeket és tették le az első évesek esküjét. Az eseményen Dr. Dietz Ferenc kancellár is üdvözölte az Egyetem polgárait, valamint meghívott vendégünk, Susánszky Ádám (Zing Burger, alapító) gondolatai is motivációt adhattak hallgatóinknak az új tanévben. Az ünnepséget az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke, Radó Dávid zárta gondolataival.

A rendezvényen számos rangos kitüntetésünk is átadásra került.

A 20 éves jubileum alkalmából a Budapesti Gazdasági Egyetemért Jubileumi Emlékérem kitüntetésben részesültek:

Dr. Roóz József rector emeritus, a Budapesti Gazdasági Főiskola alapító rektora

Dr. Sztanó Imre főiskolai docens, a Főiskola első általános rektorhelyettese

Dr. Csizmadia László főiskolai tanár, a Főiskola megalakulásakor a KVIK főigazgatója

Dr. Iványi Károly professor emeritus, a Főiskola megalakulásakor a KKK főigazgatója

Dr. Jánosa András főiskolai tanár, a Főiskola megalakulásakor a PSZF főigazgatója

Nagy Géza Antal, a Főiskola megalakulásakor a gazdasági és műszaki főigazgató

Sándorné Prof. Dr. Kriszt Éva egyetemi tanár, rektor emerita, az Egyetem korábbi rektora

Falusi Károlyné gazdasági igazgató

Az Egyetem Szenátusa Pro Universitate kitüntetést adományozott:

Falkné dr. Bánó Klára (KKK) főiskolai tanár részére

Az Egyetem Szenátusa Arany Pecsétgyűrű kitüntetést adományozott:

Dr. Gubán Miklós (GKZ) főiskolai tanár

Dr. Takács Kinga (PSZK) dékáni hivatalvezető részére

Trefort Ágoston-díjban részesült:

Dr. Takács Kinga (PSZK) dékáni hivatalvezető

Rektori dicséretben részesült:

Novákné Bükki Mária, a Jogi Igazgatóság ügyvivő szakértője

Év Vállalkozásfejlesztési Szakdolgozata díjat kapta:

Szabó Dávid (PSZK)

A Vállalkozásfejlesztési kutatói ösztöndíj (Demján Sándor Alapítvány) nyertese:

Zsigmond-Heinczinger Száva Ph.D. (PSZK)

Egészségmegőrző és Sportolói Ösztöndíjprogram (UVSE) nyertesei:

Bencz Rolf (PSZK), Seeler Botond (PSZK), Szieben András László (KVIK) (a díjat az UVSE ügyvezetője, Vincze Balázs vette át).

A díjazottaknak ezúton is gratulálunk.

Nagy örömünkre szolgált, hogy a biztonsági intézkedéseket maradéktalanul betartva kollégáink és vendégeink is részt vettek az eseményen, valamint, hogy az élő közvetítést közel 500 érdeklődő követte az egyetem Facebook oldalán.