«2019. április»

World Robot Olympiad™ - LEGO® robot programozási tanulmányi verseny
2019.03.27

Idén 6. alkalommal kerül megrendezésre Magyarországon a Word Robot Olympiad™ LEGO® robotépítési és -programozási, államilag támogatott tanulmányi verseny*.

A 2019-es versenyszezon témája: Smart Cities.

Vegyél részt csapatoddal a tatabányai döntőn, mert a legjobbak kvalifikálhatják magukat a novemberben, Győrben megrendezésre kerülő világdöntőre!

Jelentkezési határidő: 2019. április 26.
A tatabányai nemzeti döntő időpontja: 2019. július 10-11.

Advanced Robotics Challenge kategóriában 17-25 éves egyetemista hallgatók 2-3 fős csapatban versenyezhetnek egymással. A kategória témája: Okos üvegház.

Kategória leírások és további információk a jelentkezésről a www.wro.hu oldalon találhatók.

*A World Robot Olympiad™ (WRO™) egy nemzetközi robotépítési és -programozási verseny, amelynek célja, hogy a gyermekeket és fiatalokat közelebb hozza a természettudományos ismeretekhez, tantárgyakhoz, valamint ösztönözze őket a mérnöki, informatikai szakma választására. A felkészülés alatt a 2-3 fős csapatok egy csapatvezető segítségével közösen oldják meg az évente megújuló kihívásokat. A versenyeken az előzetesen megszerzett tudás alapján a csapattagoknak egyedül kell megoldani a feladatokat.
A WRO™ nemzetközi szinten 16. éve szervezi meg a tudomány, a technológia és az oktatásnak ezt a seregszemléjét. Ezzel egyesíti és segíti a fiatalokat a világ minden tájáról kreativitásuk és problémamegoldó készségük fejlesztésében az MTMI (Matematikai, Természettudományos, Műszaki és Informatikai) területén. A LEGO® Robotok programozási nyelve a PLC programozáshoz hasonló, alapul szolgálhat a későbbi PLC ismeretek könnyebb elsajátításához, alkalmazásához.
A fiatalok amellett, hogy betekintést nyerhetnek a programozás és az informatika világába, a csapatmunka által olyan szociális készségeket is elsajátíthatnak, amely a későbbi tanulmányaik során biztosan hasznukra válik.