A BGE fenntarthatósági tevékenységének irányítása több szinten valósul meg:
A fenntarthatósági stratégia gyakorlati megvalósítása érdekében az Egyetem vezetősége 2017 szeptemberében létrehozta a BGE Fenntarthatósági Tanácsát a legkiválóbb szakértők bevonásával, akik pro bono vállalásként látják el megbízásukat. Az öt külső és két belső tagot - akik a tudományos és üzleti élet kiválóságai - a BGE rektora és a kancellárja kérte fel. Az Egyetemet Dr. Radácsi László, stratégiai és innovációs rektorhelyettes és Dr. Sándor Balázs, humánpolitikai vezető képviseli. A Tanácsot két társelnök vezeti, ezt a pozíciót a tagok döntése alapján, Pogány Éda Glória és Dr. Radácsi László tölti be. Az EFT feladata a fenntarthatósági stratégiában foglalt célok teljesülésének nyomon követése, a belső fejlesztések támogatása, részvétel a fenntarthatósági eredmények kommunikációjában.
Szintén 2017 szeptemberében megalakult a Fenntarthatósági Hálózat, amely a projektek egyetemi szintű koordinációját látja el. A Hálózat tagjait az Egyetem vezetése kérte fel, és az Egyetem oktatói, különböző területről érkező szakértő munkavállalói és hallgatói alkotják. Fő feladatuk a projektek nyomon követése, a belső kommunikáció támogatása, javaslattétel új projektekre. A Hálózat 2019 decemberében új tagokkal bővült, jelenleg 24-en tagjai a szervezetnek. Az EFH vezetője Nagy Andrea, aki egyben az Egyetem Fenntarthatósági Központját is vezeti. Az EFH-ban tevékenykedő kollégák és hallgatók önkéntesen látják el tevékenységüket, és mi nagyon büszkék vagyunk értékteremtő munkájukra. Minden tag szakmai tudásának legjavát adja a feladatba, hitvallásukkal pedig ösztönzően hatnak mindannyiunkra. Bátran mondhatjuk, hogy az EFH tagjai a fenntarthatóság nagykövetei a BGE közösségében.
Az EFK az Egyetem önálló funkcionális szervezeti egysége, mely a rektornak közvetlenül alárendelve végzi feladatait: az Egyetem Fenntarthatósági stratégiájának megvalósulásáért, valamint a fenti egységek, szereplők és folyamatok szakmai és operatív támogatásáért felel. Főbb feladatai a fenntarthatósági kommunikáció támogatása, folyamatos belső edukáció szakmai támogatása és szervezése, külső szakmai képviselet ellátása, célok teljesülésének mérése és a fenntarthatósági adatok áramlásának koordinációja. Az EFK célja, hogy tevékenységével hozzájáruljon az egyetem fenntarthatóbb működéséhez, valamint a felelős szervezeti kultúra kialakításához. Ismerd meg a Fenntarthatósági Központ munkatársait! Ha kérdésed, javaslatod merülne fel, keress minket bátran!