Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Alkalmazott Tudományok Egyeteme

Budapesti Gazdasági Egyetem
BGE
Alkalmazott Tudományok Egyeteme
Future Value Chains Kiválósági Központ

Küldetés

A globális értékláncok fejlődését makro- és mikrogazdasági vetületben, és a digitális technológia által kiváltott változások tükrében

• Kutatásokat végezzen;
  • Oktatási tevékenységet valósítson meg;
  • Felnőttképzési programokhoz tudásanyagot teremtsen;
  • Ipar – Egyetem kapcsolat keretében az ipari igényekre projekteket hozzon létre.

Kutatási terület

A kutatások fókusza: A digitalizációból eredő hatékonyságjavítási kényszer és késztetés; Az értékláncokon belül egyidejűleg két különböző szempontból vizsgálva:

1. makrogazdasági összefüggésben elemezze az értékláncok szerkezeti változásait,
  2. mikrogazdasági összefüggésben feltárja az üzemszervezési követelmények átalakulását, és technológiai összefüggésben bemutassa a digitalizáció közvetlen hatását a termelékenység/hatékonyság növelésére.

A kutatások ebben a két egymással összefüggő, egymást kiegészítő dimenzióban folynak, miután a nemzetközi áru és szolgáltatásáramlások az értékláncok több rétegében képződött értékek és gazdasági eredmények (árbevétel, nyereség, jogok) összegződéseinek tekinthetők.

Kutatási programok – 2 Research stream kialakítása

1. Research Stream: Global Value Chain (GVC) makrogazdasági vizsgálata
  2. Research Stream: Értéklánc/Ellátási lánc digitalizációjának vizsgálata
Tanszék/Szervezeti egységFuture Value Chains Kiválósági Központ

Kínált szakmai gyakorlati pozíciók száma

1 fő

Gyakorlat időtartama és a heti munkaidő hossza

13 hét/heti 10 óra

Feladat/Munkakör leírása

Kutatási asszisztens feladatkör: Kiválósági Központ vezetőinek adminisztratív támogatása, ITK rendszerek kezelése (pl. honlap, Teams), a Kiválósági Központ által szervezett rendezvények/oktatási események szervezésének támogatása, kutatócsoportok által, kutatási tevékenység támogatása (pl. szakirodalom gyűjtés, interjú leírat készítése, kérdőívek kezelése, prezentáció készítése, stb.).

A fenti szakmai gyakorlati pozíció díjazás nélküli.

A kiválósági központ vezetője

főiskolai docens
  • Iroda: 1165 Budapest, Diósy L. u. 22-24.
  • Iroda: E épület, II. emelet, 16-os szoba
  • Telefon: +36 1 467-7800