Karunk dékánja, Prof. Dr. Király Gábor is részt vett október 17-én a Portfolio legrangosabb makrogazdasági konferenciája, a Budapest Economic Forum 2024 panelbeszélgetésén.
A résztvevők a KPMG globálisan több ezer cég- és intézményvezető tapasztalatain alapuló kutatásáról beszélgettek, kiemelt figyelmet fordítva a hazai vállalatok és intézmények digitális transzformációjára, az MI kapudöntögető szerepére.
Arra van szükség, hogy az egyetemek adjanak egy biztos és átfogó szakmai tudást, amelyre építeni lehet, emellett azonban fontos, hogy a hallgatók kognitív struktúrái elég nyitottak és rugalmasak legyenek, hogy új tudáselemeket és készségeket be tudjanak fogadni – fejtette ki Király Gábor a felnövekvő generáció és az MI okozta változásokkal kapcsolatban.
Ugyanakkor nagyon is fontos – tett hozzá – hogy olyan úgymond „jövőálló” készségcsoportokat fejlesszünk, amelyek hosszú távon relevánsak maradnak. Csak párat említve, ilyenek a rendszerszemlélet, a projekt alapú gondolkodás és tervezés, a kritikai gondolkodás, valamint az önmenedzselés készségei.
Sem a szakmai tudás, sem a szövegértés, sem a kritikai gondolkodás szerepe nem csökken a jövőben. Tehát az egyetemeknek továbbra is megmarad, sőt növekedhet a társadalmi szerepe. Az viszont egy fontos kérdés, hogy a felsőoktatás milyen módon, milyen szervezeti és technológiai keretekben tudja ezeket a tudásokat és kompetenciákat a legjobban fejleszteni.
Részletes beszámoló a konferenciáról a Portfolio-n olvasható: Rózsai Rezső: A reziliencia teljesen új szintjét követeli meg a cégektől a mostani válságos időszak - Portfolio.hu