Keresés:
Események
«2017. október»
HKSzeCsPSzoV
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

KUTATÁSI TÉRKÉP

BGE Külkereskedelmi Kar

Kari kutatási irányvonalak- kutatási térkép

 

1.     Gazdaság és gazdálkodástudomány

 

Világgazdaság

A külgazdaság stratégiai szemlélete

                                                (Világgazdaság és Nemzetközi Kereskedelem Intézeti Tanszék, Gáspár Tamás, Novák Tamás)

Magyarország külgazdasága

                                               (Világgazdaság és Nemzetközi Kereskedelem Intézeti Tanszék, Antalóczy Katalin, Szanyi Miklós, Majoros Pál, Imre Gabriella, Tölgyessy Péterné Sass Magdolna)

Régiók gazdaságpolitikája

                                               (Nemzetközi és Európa Tanulmányok Tanszék, Hubai József; Világgazdaság és Nemzetközi Kereskedelem Intézeti Tanszék, Moldicz Csaba, Majoros Pál, NG Szaknyelvi tanszék, Gbúr Ádám, Pellicer Francisco)

Összehasonlító közgazdasági tanulmányok (állami szerepvállalás és az MNC-k)

                                                (Világgazdaság és Nemzetközi Kereskedelem Intézeti Tanszék, Antalóczy Katalin, Szanyi   Miklós)

Keleti tanulmányok

                                                (Világgazdaság és Nemzetközi Kereskedelem Intézeti Tanszék, Moldicz Csaba, Majoros Pál, Novák Tamás, Imre Gabriella)

Transzatlanti kapcsolatok

                                                (Világgazdaság és Nemzetközi Kereskedelem Intézeti Tanszék, Novák Tamás)

 

Közgazdaságtan

Makroökonómia, makropénzügyek

                                                (Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Galbács Péter)

Közgazdasági elmélettörténet

                                                (Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Ivánné Hild Márta)

Regionális gazdaságtan

                                                (Világgazdaság és Nemzetközi Kereskedelem Intézeti Tanszék, Antalóczy Katalin, Gáspár Tamás, Gulyásné Csekő Katalin, Majoros Pál, Szanyi Miklós)

Gazdaságfilozófia és a közgazdaságtan metodológiája 

                                                (Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Galbács Péter, Ivánné Hild Márta)

Agrárgazdaságtan

                                                (Nemzetközi és Európa Tanulmányok Tanszék, Lisányi Endréné Beke Judit)


Emberi Erőforrás Menedzsment

Foglalkoztatás

                                                (Vállalkozások és Emberi Erőforrások Tanszék részlege, Pirisi Károly, Szászvári Karina)

Női erőforrás menedzsment

                                                (Vállalkozások és Emberi Erőforrások Tanszék részlege, Szászvári Karina)

Szervezeti magatartás   

                                                (Vállalkozások és Emberi Erőforrások Tanszék részlege, Forgács Anna, Pirisi Károly, Renner Péter, Szászvári Karina)

Hatékonyság, foglalkoztatás, menedzsmenttechnikák

                                                 (Vállalkozások és Emberi Erőforrások Tanszék részlege, Forgács Anna, Pirisi Károly, Renner Péter, Szászvári Karina)

 

Marketing                                                        

Védjegy

                                                  (Marketing Intézeti Tanszék, Totth Gedeon, Kovács Ildikó, Vámosi Kornélia, Oravecz Titanilla)

Pálinkafogyasztás és marketing

                                                  (Marketing Intézeti Tanszék, Totth Gedeon, Kovács Ildikó, Vámosi Kornélia, Oravecz Titanilla)

Borfogyasztás

                                                  (Marketing Intézeti Tanszék, Totth Gedeon, Harsányi Dávid, Kopcsay László,Szabó Zoltán)

Település- és turizmusmarketing

                                                  (Marketing Intézeti Tanszék, Szabó Zoltán, Harsányi Dávid)

Kreativitás

                                                  (Marketing Intézeti Tanszék, Harsányi Dávid)

Szolgáltatásmarketing

                                                  (Marketing Intézeti Tanszék, Jäckel Katalin)

Mézfogyasztás

                                                  (Marketing Intézeti Tanszék, Oravecz Titanilla)

 

Logisztika                                          

Logisztikai szolgáltatások

                                                  (Nemzetközi Ügyletek és Logisztika Intézeti Tanszék, Horváth Annamária, Mosonyiné Ádám Gizella)

Ellátási láncok

                                                  (Nemzetközi Ügyletek és Logisztika Intézeti Tanszék, Gulyásné Csekő Katalin, Horváth Annamária, Hrabovszki Ágnes Zsuzsa, Mosonyiné Ádám Gizella)

 

Módszertan                                     

Számítógéppel támogatott matematika- és statisztikaoktatás, adatbázis-kezelés

                                                   (Módszertani Intézeti Tanszéki Osztály, Arany Zoltán, Bánhalmi Árpád, Budai László, Gaál László)

Vállalkozások tevékenységének elemzése kvantitatív módszerekkel

                                                   (Módszertani Intézeti Tanszéki Osztály, Ilyésné Molnár Emese)

Multimédia, e-learning, MOOC

                                                   (Módszertani Intézeti Tanszéki Osztály, Tick Andrea)

Matematikai szoftverek alkalmazásai a közgazdaságtanban

                                                   (Módszertani Intézeti Tanszéki Osztály, Zibolen Endre)

 

Pénzügy 

Egészségügy gazdaságtan

                                                   (Pénzügy Intézeti Tanszék Kihelyezett részleg, Vallyon Andrea, Forgács Anna)

Adózás

                                                   (Pénzügy Intézeti Tanszék Kihelyezett részleg, Széphegyi-Jónás Anna)

 

2.Nemzetközi politikai és gazdasági- tanulmányok

 

Európai Integráció

Agrárpolitika

                                                   (Nemzetközi és Európa Tanulmányok Tanszék, Lisányi Endréné Beke Judit)

Biztonságpolitika

                                                   (Nemzetközi és Európa Tanulmányok Tanszék, Nagy Milada)

Nemzetközi és EU jog                                   

                                                   (Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Kreisz Brigitta)

Politikai integráció - Gazdasági integráció - Az Európai Unió jövője

                                                   (Nemzetközi és Európa Tanulmányok Tanszék, Ferkelt Balázs, Nyusztay László, Vándor János, Lisányi Endréné Beke Judit, Csejtei István, Marinovich Endre, Szűcs R. Gábor, Domonkos Endre, Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Kreisz Brigitta, Vásáry Viktória; Világgazdaság és Nemzetközi kereskedelem Tanszék, Moldicz Csaba)

Regionális kapcsolatok

                                                   (Világgazdaság és Nemzetközi Kereskedelem Tanszék, Majoros Pál, Pólyi Csaba, Novák Tamás, Moldicz Csaba, Imre Gabriella)

Összehasonlító politológia, Közel-Kelet és posztszovjet térség

                                                   (Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Gyene Pál, Nemzetközi és Európa Tanulmányok Tanszék, Sáringer János, Vándor János)

 

 

3. Kommunikáció és Médiatudomány

 

Alkalmazott kommunikáció

Interkulturális kommunikáció 

                                                  (Alkalmazott Kommunikáció Intézeti Tanszék, Kolláth Katalin, Falkné Bánó Klára, Z. Papp Zsuzsanna; Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Hidasi Judit, Lakatos-Báldy Zsuzsanna, NG Szaknyelvi Intézeti Tanszék, Székács Anna, Sato Noriko, Balogh Katalin, Bodolay László, Török Judit, Törökné Szilágyi Katalin, Pellicer Francisco, Wallendums Tünde, Neumayerné Streitman Krisztina, Tapolcai-Malaczkov Szilvia, Zsubrinszky Zsuzsanna, Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Marosán Bence)

Gazdaságpszichológia   

                                                  (Alkalmazott Kommunikáció Intézeti Tanszék, Heitlerné Lehoczky Mária)

Kommunikációs intelligenciafejlesztés

                                                (Alkalmazott Kommunikáció Intézeti Tanszék, Falkné Bánó Klára, Heitlerné                                                                         Lehoczky Mária, Z. Papp Zsuzsanna, Kolláth Katalin)

Oktatásmenedzsment  

                                                               (Alkalmazott Kommunikáció Intézeti Tanszék, Kolláth Katalin)

Coaching                            

                                               (NG Szaknyelvi Tanszék, Zsubrinszky Zsuzsanna, Kósik Ferenc, Török Judit)


 

Társadalmi Kommunikáció

Médiakutatás

                                                (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Bajomi-Lázár Péter, Surányi András, Tóth Péter)

 

Személyközi és családi kommunikáció

                                                (Alkalmazott Kommunikáció Intézeti Tanszék, Tóth Péter)

Kommunikációs jog

                                                (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Buday Sántha Andrea,Bayer Judit)

 

Közösségfejlesztés

                                                (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Szabóné Nagy Judit)

 

Közösségi média, Közösségi oldalak

                                                (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Krasztev Péter, Bayer Judit; Marketing Intézeti Tanszék, Fehér Katalin)

 

Kulturális antropológia

                                               (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Krasztev Péter)

 Genderkutatás

                                               (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Hidasi Judit)

 PR és Marketing

                                               (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Szeles Péter)

 Társadalmi integráció, identitás

                                               (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Nyárády Gáborné, Surányi András, Szabóné Nagy Judit, Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Marosán Bence, Vereckei László)

Társadalmi kommunikáció színterei

                                               (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Nyárády G.- né, Surányi András, Szeles Péter, Zelena András, Alkalmazott Kommunikáció Intézeti Tanszék, Z. Papp Zsuzsa, Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Marosán Bence)

Archívumkutatás

                                               (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Zelena András, Bayer Judit)

Mozgóképi struktúrák, vizuális kommunikáció

                                               (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Surányi András)

Új média-nyelv, műfajok

                                               (Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Surányi András, Krasztev                                                              Péter, Zelena András)

 

4. Alkalmazott nyelvészet és irodalomtudomány

Fordítástudomány

                                               (NG Szaknyelvi Intézeti Tanszék, Polcz Károly, Sato Noriko, Válóczi Marianna, Huszár Erika, Balogh Katalin, Wiesenmayer Teodóra, Kripkó Edit, Szigetváry Nóra;Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Lakatos-Báldy Zsuzsanna)

Nyelvészet

                                               (NG Szaknyelvi Intézeti Tanszék, Polcz Károly, Kiss Katalin, Zsubrinszky Zsuzsanna, Balogh Katalin, Törökné Szilágyi Katalin, Wallendums Tünde, Renteria Annamária, Szigetváry Nóra, Hukné Kiss Szilvia; Társadalmi Kommunikáció és Média Intézeti Tanszék, Hidasi Judit,)

Nyelvpedagógia

                                                (NG Szaknyelvi Intézeti Tanszék, Válóczi Marianna, Fodor Sándorné,  Székács Anna, Kétyi András, Kósik Ferenc, Simon Olga, Harmsovszki  Szvetlána, Martinez Ágnes, Törökné Szilágyi Katalin, Zsubrinszky Zsuzsanna, Tapolcai-Malaczkov Szilvia, Török Judit, Szigetváry Nóra)

 Irodalomtudomány és Kultúrtörténet

                                                (NG Szaknyelvi Intézeti Tanszék, Huszár Erika, Tapolcai Malaczkov Szilvia, Kónyi Judit, Neumayerné Streitman Krisztina, Kripkó Edit, Dobos Erzsébet, Viczai Péter, Wiesenmayer Teodóra, Balogh Katalin; Közgazdasági Intézeti Tanszéki Osztály, Marosán Bence)


Kapcsolódó tartalmak
Solution by Sense/Net | Powered by Sense/Net ECM