KKK Záróvizsga információk 2018/2019/2 - Information on Final Exam 2018/2019/2
2019.04.15

A záróvizsgán való részvétel feltételei: az abszolutórium megszerzése (a neptunban a Tanulmányok/Képzési adatok fülön jelenik meg az abszolutórium dátuma az összes jegy beírása után, ha abszolvált), a szakdolgozat határidőre történő leadása és érvényes bírálata. Az a hallgató kaphat abszolutóriumot, aki a tanterv által előírt összes kreditet megszerezte és a mintatanterv szerint minden modulból a megfelelő mennyiségű tárgyat vette fel.

Abszolutóriumhoz szükséges kredit: FOSZK képzés esetében 120, BA képzés esetében (kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás) 210, (nemzetközi tanulmányok, kommunikáció és médiatudomány) 180 és MA (nemzetközi tanulmányok, marketing, nemzetközi gazdaság és gazdálkodás) képzés esetében 120 kredit.

Information on Final Exam 2018/2019/2

Requirements of taking the final exam:

Obtaining the absolutorium or pre-degree certificate (The date of the absolutorium will appear in Neptun under Studies/Training data if all the required study or course units have been completed), submitting the thesis by the given deadline and having the evaluation of the thesis.

Students can only obtain the absolutorium if they have acquired all the required credits as specified and sequenced in the curriculum and they have fulfilled all the study requirements and have taken the appropriate number of subjects in each modul.

Credits necessary for absolutoium or pre-degree certificate:

In case BA programme (International Business Economics) 210, (Communication and Media Science) 180, and in case of MA programme (International Relations, International Business Economics) 120 credits.

2018/2019. tanév 2. félévi záróvizsgákra történő jelentkezés

A jelentkezés a neptunon keresztül történik, ennek hiányában nem záróvizsgázhat.

A 2018/2019. tanév 2. félévi záróvizsgára 2019. április 12. 8:00–április 22. 23:59-ig tudnak jelentkezni a Neptun rendszeren keresztül. A Neptunban az Ügyintézés / Záróvizsgák menü alatt a záróvizsga időszak mellett lévő „+” jelre kattintva lehet jelentkezni. A „+” jel megnyomása után csak a mentés gombot kell megnyomni. Jelentkezése akkor sikeres, ha a záróvizsgaidőszak mellett megjelenik egy zöld pipa. A határidő után, mulasztási díj ellenében még április 26-án délig lehet jelentkezni. A díj kiírás a hallgató feladata (Neptun/Pénzügyek/Befizetés/Tétel kiírás/Szolgáltatási jogcím-mulasztási díj 3500 Ft. A tárgy mezőben nem kell kiválasztani semmit).

Applying for the final exams of academic year 2018/2019 2nd semester

It can be submitted via Neptun, those failing to do so cannot take the final exam.

Students can apply for the final exam of academic year 2018/2019 2nd semester through Neptun system from 8:00am 12th April 2019 to 23:59pm 22nd April 2019. Applicants have to click on the „+” symbol that can be found under Administration/Final Exam menu.

After clicking on the „+” symbol select save button. The registration is successful only if a green tick symbol can be seen next to the final examination period.

If the student fails to register by the given deadline, he/she can still apply until noon 26th April, after paying an extra charge.

Students have to transcribe an extra change item in the Neptun sytem on their own Neptun/Finances/Payment/Transcribe item/Service/Mulasztási díj 3500 Ft – Create item.