«2020. február»

BGEconomics verseny a Külkereskedelmi Karon

A BGE Külker Szakkollégium és a Maximulation Business Simulation Kft. 2016. április 25. és május 14. között rendezte meg első üzleti szimulációs versenyét. A bgeconomics nevű kupa lebonyolítású versenyre több mint 200 diák jelentkezett, hogy felsővezetőkként sikerre vigyék online könyvkereskedelmi cégüket. A 71 induló csapat az első két fordulóban online adhatta le döntéseit, míg a döntő személyes jelenléttel a BGE Külkerkereskedelmi Karán zajlott. A selejtező és a középdöntő keretében egy-egy üzleti év került szimulálásra, míg a döntőben nem tudták előre a játékosok, hogy mennyi időre szól a megbízatásuk. A verseny lényege, hogy játék keretében, valódi kockázatok nélkül kipróbálhassák a diákok, hogy egy cég vezetésében hogyan tudják alkalmazni az iskolapadban tanultakat. A versenyszellem folyamatosan jelen volt, hiszen nem juthatott tovább mindenki. A selejtező alatt még rugalmasan, nagyobb időkerettel gazdálkodva hozhattak döntéseket a csapatok, míg a középdöntő során már megtapasztalhatták az időnyomás alatti döntéshozatalt is. A diákok döntő többsége azért jelentkezett a versenyre, hogy saját magát és az egyetemen megszerzett tudását fejlessze, kipróbálja a gyakorlatban. A tapasztalatokra és visszajelzésekre alapozva egyre izgalmasabb és változatosabb versenyekre számíthatunk. A következő verseny 2016 őszén kerül megrendezésre.