«2020. február»

Sikeres Francia Nap a BGE KKK-n

2016. április 13-án került sor a BGE KKK Francia Szakcsoportja által rendezett hagyományos Francia Szakmai Napra, amelyet dr. Szemlér Tamás dékán nyitott meg. A Kar vezetőségéből még dr. Válóczi Marianna tudományos és nemzetközi dékánhelyettes tisztelte meg jelenlétével az eseményt. A díszvendég, Sylvette Tourmente, Tudományos, Műszaki és Egyetemközi Együttműködési Attasé, a Budapesti Francia Intézetből A francia kultúra promóciója Magyarországon címmel tartott előadást. Utána Viszkok Nóra a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara kereskedelmi munkatársa beszélt a hallgatónak. Őt követte Clarence Joubert du Cellier-nek, a Le Gourmet de Bordeaux, majd Philippe Gallicének, a Café Vian vezetőjének cégbemutató expozéja.

Ezután hallgatói prezentációk illusztrálták a különböző nyelvi szinteken folyó munkát, volt köztük Erasmus–beszámoló, cégbemutatás, marketingelemzés és végül rövid énekszám is.

A műsort civilizációs vetélkedő zárta, ezután a hallgatók által sütött süteményeket lehetett megkóstolni és szavazni a legjobb alkotásra. A program végén kiosztottuk a szakfordítási, a civilizációs, a sütőverseny díjait és megjutalmaztuk a prezentációt tartó hallgatókat. Idén a rendezvényünket a Latitudes és a Di-Plant Könyvesbolt, a RendezvousenFrance és a PROMOD cég támogatta.