«2019. szeptember»

OTDK Közgazdaságtudományi Szekció (2019. április 11-13.)
2019.04.13

A Közgazdaságtudományi Szekciónak idén a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara adott otthont.

A rendezvényre 45 intézményből 405 résztvevőt vártak. 221 zsűritag és oktató vett részt a munkában, 19 diáksegítő, 36 kísérőtanár, és 52 középiskolás csatlakozott az eseményhez.

Karunkat 8 hallgató képviselte, közülük három hallgató munkáját díjazta a zsűri.

2. helyezést ért el:

Bal Damla: The Impact of Social Media on The Decision Process of European Tourism Consumers (konzulense: Dr. Szabóné Dr. Erdélyi Éva)

3. helyezett lett:

Tóth Tímea Zsófia: Filmek a fejünkben − A filmturizmus, mint a kulturális turizmus új aspektusa (konzulense: Sipos Erika)

Különdíjat kapott:

Sebesi Petra: A minőségmenedzsment jelentőségének bemutatása a Magyarországon működő szállodaláncokon keresztül (konzulense: Oláh Péter Károly)

A díjazottak mellett a következő hallgatók prezentációit volt lehetősége meghallgatni az érdeklődőknek:

Fazekas Bence: Sneakermarketing (konzulense: Dr. habil. Kovács András)

Herczeg Miklós: Az elektronikus kapcsolattartás hatása az adóellenőrzés folyamatára (konzulense: Dr. Hamar Farkas)

Izing Orsolya Zita: Változik a világ – változzon az etika is? (korunk vendéglátás-etikai sajátosságai az Accor Hotels budapesti szállodáin keresztül) (konzulense: Dr. Hámori Antal)

Kertész Richárd: A GDPR bevezetésének hatása a szállodai üzemeltetésre (konzulense: Karakasné Dr. Morvay Klára)

Kiss Brigitta: Preferenciák a magyarok süteményfogyasztási szokásaiban: mennyiség vagy minőség. (konzulense: Hidvégi Hedvig)

Somogyi Csaba: Kényszer vagy esély a nappalis hallgatók megnövekedett munkavállalási aránya (konzulense: Dr. Fenyvesi Éva)

A hallgatóink remekül helyt álltak a megmérettetésen. Kiváló prezentációkkal, felkészülten léptek a zsűri elé, öregbítve ezzel a KVIK hírét.

Szívből gratulálunk a résztvevőknek és konzulenseiknek a kiváló szereplésért és a lelkes munkáért!