«2019. február»

Kollégiumi felvételi a 2017/2018-as tanévre első évfolyamos hallgatók számára
2017.06.15

Kollégiumi jelentkezés a BGE KVIK első évfolyamos nappali tagozatos hallgatói számára

2017/18.

Az Ön teendői

1.) Szociális helyzetfelmérő lap kitöltése a honlapon található információk alapján.

2.) Kollégiumi jelentkezési lap kitöltése a honlapon található információk alapján.

Részletes tájékoztató!

Kedves Első Éves Hallgatók!

Köszöntöm a BGE Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar Kollégiumának munkatársai nevében!

Amennyiben Ön nappali tagozatra nyert felvételt, lehetősége van kollégiumi férőhelyet igényelni a kar Lengyel Gyula Kollégiumában (1113 Budapest, Laufenauer u. 1-7.).

A kollégiumi jelentkezés időszaka: 2017. július 26. – 2017. augusztus 08. 24:00

A jelentkezéshez az alábbiak szükségesek.

A) Szociális helyzetfelmérő lap

(A Szociális helyzetfelmérő kitöltési segédlete itt található)

A szociális helyzetfelmérő űrlap kitöltése a Modulo rendszeren keresztül történik, a belépéshez szüksége van a Neptun-kódjára, melyet az egyetem által megküldött határozatban talál. Amennyiben a Neptun kódját időben nem kapja meg, kérjük, keresse fel a HSZO (Hallgatói Szolgáltatási Osztály) munkatársait.

Kérjük, adatlapját a szükséges, előírt igazolások feltöltése után a megadott határidőig, 2017. 08. 08. 24:00-ig szíveskedjen beadni.

Abban az esetben, ha nem tudja feltölteni az összes kötelezően előírt igazolást, akkor is adja be adatlapját (a hiányzó dokumentumok feltöltése még pótolható egy alkalommal a Modulóban hiánypótlásra megadott határidő figyelembevételével: 2017. 08. 14. 24:00). Amennyiben nem tudja pótolni a hiányzó igazolást/igazolásokat, abban az esetben az adott részre nem kap pontot.

Felhívom szíves figyelmét a szociális helyzetfelmérőhöz csatolandó igazolások, illetve dokumentumok fontosságára, ugyanis a Diákjóléti Bizottság ezen igazolások birtokában fogja a félév során az államilag támogatott hallgatók részére a szociális ösztöndíjra való jogosultságot megállapítani. Csak a hiánytalanul beadott szociális helyzetfelmérő használható fel a rendszeres szociális ösztöndíj megpályázásánál.

A pontszámításról a Hallgatói Térítések és Juttatások Szabályzatának (HTJSZ) 7/c. számú melléklete, a csatolandó dokumentumokról a a HTJSZ 7/d. számú melléklete ad részletes tájékoztatást.

B) Kollégiumi felvételi kérelem

(A Kollégiumi felvételi kérelem kitöltési segédlete itt található)

A kérelem kitöltése szintén a Modulo rendszeren keresztül történik. A kérelmet a szociális helyzetfelmérő lap beadását követően adhatják be. A kérelmek feldolgozottsági állapotát figyelemmel kísérheti a Modulo rendszerben.

Az ön által igényelt komfortfokozatot a Kollégiumi felvételi kérelem űrlapon tudja majd jelezni.

I. komfortfokozat: a 3-4. emeleti szobákban 4 ágyas elhelyezés tudunk biztosítani, a higiéniás helyiségek és a konyhák a folyosón találhatóak.

IV. Komfortfokozat: az 1-2. emeleti szobákban, 2 ágyas elhelyezésre van lehetőség, a higiéniás helyiségek a szobákban találhatóak, a konyhák a folyosón vannak.

A felvételi kérelem elbírálásának várható határideje: 2017. augusztus 15. 24:00
A fellebbezés határideje: 2017. augusztus 15. – 2017. augusztus 23. 24:00
A fellebbezés elbírálásának várható határideje. 2017. augusztus 24. 24:00

Várólistára jelentkezés 2017. augusztus 24-től folyamatosan.

A felvételi döntésről e-mailben Modulo rendszeren, illetve postai úton keresztül kapnak tájékoztatást. A beköltözéssel kapcsolatos információkat a kollégium honlapján találhatják.

Kollégiumi díjak I. komfortfokozat esetén (4 ágyas elhelyezés, a higiéniás helyiségek és a konyha a folyosón találhatóak).

A BGE jelenleg hatályos HTJSZ (Hallgatói Térítések és Juttatások Szabályzata) 5. számú melléklete alapján:

• állami ösztöndíjas hallgató kollégiumi térítési díja: 9.320 Ft/fő/hó,
  • önköltséges hallgató kollégiumi térítési díja: 9.320 Ft + 11.650 Ft = 20.970 Ft/fő/hó.

Kollégiumi díjak IV. komfortfokozat esetén (2 ágyas elhelyezés, a higiéniás helyiségek a szobákban találhatóak, a konyha a folyosón):

• állami ösztöndíjas hallgató kollégiumi térítési díja: 17.475 Ft/fő/hó,
  • önköltséges hallgató kollégiumi térítési díja: 17.475 Ft + 11.650 Ft = 29.125 Ft/fő/hó.

Amennyiben a felvételi eljárással kapcsolatosan bármilyen kérdése van, kérjük, keressen bennünket!

• Horváth László szállásértékesítésért felelős munkatárs:

horvath.laszlo2@uni-bge.hu +36-1-4664855

Földesi Éva