«2020. február»

A BGE hallgatói a Pannon Gasztronómiai Akadémia kiemelt workshopjain
2019.12.03

A Pannon Gasztronómiai Akadémia Egyesület szervezésében, a Magyar Turisztikai Ügynökség támogatásával, Bíró Lajos és Csapody Balázs vezetésével egy olyan átfogó szakmai és fejlesztési program került kidolgozásra melynek célja, hogy országos szinten fejlődési lehetőséget biztosítson a szakácsok és séfek számára. Koncepciója a szegmensre jellemző ételkínálat reformációja, célja a standardizálás, mely a szakemberhiány részleges megoldása felé vezethet. Eddig tizenhárom sikeres előadás volt a Metro Gasztronómiai Akadémiáján megrendezve. Októberben született egy döntés a PGA elnöksége részéről, hogy a Vendéglátó Szakmai Oktatók Országos Egyesületének biztosítanak néhány ingyenes helyet az érdeklődő diákok és szakoktatók számára. Ennek keretein belül a BGE hallgatói is megkapták a lehetőséget a részvételre, amelyet szép számban igénybe is vettek. Olyan nagy nevű séfekkel találkozhattak a workshopok alkalmával, mint Bíró Lajos, Litauszki Zsolt, vagy Sárközi Ákos. A téma mindig egy-egy nevesebb étterem, és annak séfjének bemutatkozása. A hallgatóság teljesen testközelből követheti figyelemmel a séfek munkáját, és utána együtt kóstolják az elkészült produktumokat. Az események heti rendszerességgel követték egymást az ősz folyamán, és a BGE-s hallgatók szinte mindegyiken képviselték az egyetemet Tóth Gábor tanár úr vezetésével.