«2020. május»

A Tamperei Egyetem hallgatói és oktatói a BGE KVIK-en.
2016.05.24

Május 24-én tíz finn hallgató és két oktató a Tamperei Egyetemről (TAMK, Tampere University of Applied Sciences) látogatott a BGE KVIK-re. A vendégek megtekintették és megcsodálták a Központi Könyvtárban található régi, patinás szakácskönyveket, melyek közül az egyiket Auguste Escoffier dedikálása ékesít.

Az Oktató Kabinetben Dr. Sándor Dénes házigazda ismertette a BGE és ezen belül a KVIK tevékenységét, majd a magyar gasztronómia történetéről, jelenéről és jövőbeni feladatairól tartott egy prezentációt. Az előadás kitért a vendéglátás-szálloda szakirányos hallgatók szakmai versenyeken (Dr. Ketter László hagyományőrző, Bocuse d’Or, Chaine des Rotisseurs, Euro/WorldSkills, Olivier Roellinger) történt sikeres szerepléseire is. Ezt követően a találkozó interaktívvá vált, miközben a vendégek házi készítésű diós és szezámmagos bevonattal díszített, túróval készült tésztafalatokat kóstolhattak.

A jó hangulatú rendezvényen a két intézmény közötti évek óta tartó, hagyományosan kiváló kapcsolat további lépéseként a házigazda 2017-re vendégoktatóként ismét meghívást kapott a finn egyetemre.