«2020. február»

BGE-s hallgatók is segítették a Bocuse d’Or világbajnoki döntőjébe jutott magyar csapatot
2018.06.11

Kiválóan teljesített a magyar Bocuse d’Or csapat a június 11-12-én, Torino-ban megrendezett Európa-bajnokságon. Pohner Ádám és Csillag Richárd, Vomberg Frigyes coach irányításával, élete első nagy nemzetközi megmérettetésén, parádés versenyzéssel a 8. helyet megszerezve jutott be a világverseny Lyon-i döntőjébe. A csapat több hónapos felkészülését sok diák segítette ún. harmadik commis-ként. Tóth Gábor tanár úr szervezésében a Budapesti Gazdasági Egyetemről is érkezhettek a vállalkozó szellemű tanulók, hogy részt vegyenek az óriási állóképességet, és koncentrációt igénylő munkában. Vass Rózsa, Tóth Attila, Sisa Levente, és Szabó-Hevesi Boldizsár egyöntetűen azt nyilatkozták, hogy szakmai életük egyik legkiemelkedőbb eseménye volt, a magyar csapat mellet végzett munka, nagyon sokat tanultak belőle, és teljesen új távlatokat nyitott előttük a versenyfelkészülésen látott technológiák és alapanyagok sokasága. Elmondásuk szerint nagyon büszkék a csapat Torino-ban nyújtott teljesítményére, örülnek, hogy valamelyest az ő munkájuk is hozzájárulhatott ehhez a kiváló teljesítményhez.