«2020. február»

Indonéz ételbemutató a BGE KVIK-en 2017
2017.05.18
Nagy sikert arattak az indonéz ételek az egyetemi hallgatók körében, amelyeket az Alkotmány utcai Oktató Kabinetben május 18-án kóstolhattak egy ételbemutató keretében. Az Indonéz Nagykövetségről a Nagykövet asszony nyitotta meg a Tanétteremben a színvonalas bemutatót.

A kölcsönös köszöntők után részletesen ismertették az elkészítésre váró ételeket, majd a hallgatók két indonéz szakács segítségével a szakszerűen előkészített alapanyagokból elkészítették a négy különböző fogást.

Az első fogás a Soto Kudus volt (Csirkeleves citromnáddal, galanga gyökérrel), majd készült egy  Kukorica tócsni, ezt követte a leghíresebb nemzeti ételük a Nasi Goreng (sült rizs), végül egy kávépuding zárta a menüsort.

A rendezvény nagyon jól sikerült, amely köszönhető az Indonéz Nagykövetség precíz szervezésének és a hallgatók aktív, valamint lelkes részvételének is. Reméljük, hogy ez a rendezvény a kezdete volt egy gyümölcsöző kapcsolatnak egyetemünk és az Indonéz Nagykövetség között. A rendezvény sikeres lebonyolítását Lipták György, Hidvégi Hedvig, Balog-Siposné Szőcze Anikó és Tóthné Czibi Brigitta biztosította. Az egyetemünkről Kővári István, Mobilitási Főosztályvezető fogadta az indonéz vendégeket.