«2020. október»

Kalocsa Dóra előadása a Vendéglátás Szabadegyetem keretein belül
2015.04.23

Történetek egy protokollos naplójából a Vendéglátás Szabadegyetemen

2015. április 20-án Kalocsa Dóra, a Nemzeti Befektetési Ügynökség protokollfőnöke tartott előadást a Vendéglátás Szabadegyetem előadássorozatában. Vendégünk az ügynökség Protokoll Osztályának vezetője, feladatai közé tartozik a házon belüli és házon kívüli szakmai rendezvények előkészítése, szervezése és lebonyolítása, együttműködve a szakmai terület programfelelőseivel, diplomáciai testületekkel, felügyelő szervekkel, minisztériumokkal, egyéb üzleti partnerekkel, üzleti delegációk szakmai programjának megvalósításában történő közreműködés, az üzletember-találkozók megszervezése magyar vállalkozások számára, protokoll feladatok ellátása. Mint volt BGF-es hallgató sok hasznos tanáccsal tudott szolgálni az előadáson részt vevőknek, és egy magyar-török üzleti találkozó esettanulmányán keresztül mutatta be a protokoll szakma fogásait. Beszámolóját érdekes háttér információkkal színesítette, pl.: milyen extrém kérések, helyzetek fordulhatnak elő magas rangú vendégek fogadásakor, vagy mely kulturális szokások ismerete nélkül kerülhetünk kényelmetlen helyzetbe külföldi partnerekkel folytatott üzleti tárgyalásokon. A hallgatók érdeklődése mellett az előadás a Turizmus-Vendéglátás Intézet jelen lévő oktatói részére is sok értékes információvalszolgált. Az előadás kellemes hangulatban telt, melynek zárásaként vendégük felajánlotta, hogy cégüknél a későbbiekben karunk hallgatói számára gyakorlóhelyet biztosítanak.