«2020. október»

Lezajlottak a 2016. évi Chaine des Rotisseurs Baráti Asztaltársaság ifjúsági szakács- és sommelier versenyei
2016.06.02

A magyar Chaine Egyesület 21. alkalommal 2016. június 2-án rendezte meg 8 indulóval a 27 év alatti séfek ifjúsági szakács nemzeti válogató versenyét a METRO Gasztro Akadémián, míg június 3-án első alkalommal a 31 év alatti ifjú sommelier-k mérték össze tudásukat a Gundel étteremben, a Világszervezet által előírt feltételek szerint.

A szakácsversenyen a zsűrizést 9 kóstoló és 3 konyhai professzionista Chaine tag végezte. A sommelier verseny zsűrijének elnöki feladatait Ronn Wiegand, Master Sommelier & Master of Wine vállalta el, aki szaktudásával és tanácsaival biztosította az angol nyelvű verseny nemzetközi színvonalát, betartatva a Court of Master Sommelier előírásait. A zsűri munkájában további 5 magyar Chaine tag vett részt.

Az ifjú szakácsversenyzők között Egyetemünket Szűcs Dániel másodéves vendéglátó és szálloda szakirányos hallgató képviselte, felkészítője Dr. Sándor Dénes volt, aki mindemellett a Chaine Egyesületben is reprezentálja intézményünket. Hallgatónk a profi szakácsok között méltón megállta helyét, csak néhány ponttal csúszott le a dobogóról.

A verseny lebonyolításában, az elkészült versenyművek zsűrinek történő felszolgálásában számos hallgató segédkezett, akárcsak a következő napon megtartott, ifjú sommelier-ek versenyén.

A versenyt követően a Chaine Egyesület köszönetet mondott a zsűri tagjainak, valamint szakmai partnereinek az általuk nyújtott támogatásért, így Egyetemünknek is a versenyek háttér feladatainak biztosításáért.

A versenyről készült képes beszámolót az alábbi linken tekinthetik meg az érdeklődők: