«2020. február»

Mixerverseny a KVIK-en
2018.10.15

Az őszi félév a BGE-n rendkívül izgalmasnak ígérkezett. Éppen, hogy csak beléptek a gólyák az egyetem kapuin, máris egy versenylehetőséggel találták szemben magukat. Ez a megmérettetés pedig nem más volt, mint a Bols Mount Gay Mixerverseny.

Első lépésként, október 3-ig lehetett regisztrálni e-mailben. A jelentkezéshez semmilyen előképzettség nem volt szükséges, egyetlen feltétel csak az volt, hogy a hallgatónak aktív státusszal kellett rendelkeznie a BGE-n. Összesen több, mint 30 regisztráció érkezett, ami az elképzeléseket merőben felülmúlta. A hallgatók a visszaigazoló e-mailben kaptak értesítést arról, hogy következő lépésként egy 20 kérdésből álló, rummal kapcsolatos tesztet fognak kitölteni. Erre október 15-én került sor a Bols Mixer Akadémián. A teszt eredményei alapján lett kiválasztva az a 10 személy, akik a döntő előtt részt vettek a két felkészítő tréningen. Az első oktatáson megtanulták, hogy mi is az a Daiquiri, illetve hogyan kell elkészíteni. A második tréningre pedig már mindenki felkészülten érkezett. A saját maguk által beszerzett hozzávalókból készítették el azt a Daiquiri variációt, amit a két oktatás között megálmodtak. Ez alatt Morafcsik Péter segítségével történtek az apró simítások és a koktélok tökéletesítése.

A döntőre november 19-én, egy hétfői délutánon került sor az Alkotmány utcai V. előadóban. A zsűriben helyet foglalt az egyetem részéről karunk dékánja, Lugasi Andrea. Mellette, szakmai szempontból a Magyar Bártender Szövetség elnöke és alelnöke értékelte a versenyzőket. Az eseményre rengeteg néző eljött, ami megalapozta a verseny jó hangulatát, ezt pedig a versenyzői prezentációk csak még jobban fokozták. A döntő során minden versenyzőnek 5 perc állt rendelkezésre, hogy elkészítse és bemutassa a koktélját. Miután a verseny lezajlott, már csak az eredményhirdetés maradt hátra. A dobogó legfelső fokára Pusztai Árpád állhatott, őt követte Burján Bálint és harmadikként Gazsó Dávid. Az első helyezett nyereménye pedig egy koktéldíszítő tanfolyam volt a Bols Mixer Akadémia jóvoltából.