«2020. szeptember»

„Út” a XXI. században Nemzetközi Turizmus Konferencia
2018.11.16

2018. november 16-án Győrben a Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karának Turizmus Tanszéke Nemzetközi Turizmus Konferenciát szervezett „Út” a XXI. században címmel. A konferencia a Széchenyi Egyetem tanszállodájában, a négy csillagos Famulus Business Hotelben került sor. A konferencia fővédnöke: Borkai Zsolt, Győr Megyei Jogú Város polgármestere. A konferenciát dr. Reisinger Adrienn tudományszervezési dékánhelyettes nyitotta meg.

A Plenáris előadásokon 3 előadás hangzott el, azt követően 6 szekcióban folytatódott a konferencia, melynek szekciói: Digitális turizmus, Kulturális és vallási turizmus, Egészség-, sport és ökoturizmus, Gasztronómia, Turizmus és kapcsolódó szolgáltatások és a Nemzetközi turizmus (Idegen nyelvű szekció). Az elmúlt évekhez hasonlóan ismételten színvonalas előadásokon vehettek részt a konferencia látogatói. A Budapesti Gazdasági Egyetem, Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar Vendéglátás Tanszék oktatói előadást tartottak a gasztronómia szekcióban: Hidvégi Hedvig, Cserhalmi Zsuzsanna, Gundel János, Lugasi Andrea: „Eltérő hőkezelések hatása a különböző szarvasmarha fajtákból származó hátszínek állományára” címmel, valamint Lenkovics Beatrix, Fekete-Frojimovics Zsófia, Magyarné Horváth Kinga, Magyar Norbert, Lugasi Andrea: „Különböző pálinkafőzési technológiák aroma intenzitásra gyakorolt hatásainak érzékszervi vizsgálata” címmel.