«2018. november»

Demonstrátori Pályázat őszi félév
2018.09.13
2018/19 1. félév

A Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Kar oktatási dékánhelyettese a HTJSZ 17/D. § (1) és (2) alapján pályázatot hirdet a 2018/19-es tanév 1. félévére a Kar alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatói számára demonstrátori feladatok ellátására.

A demonstrátori feladatok ellátásának helye: a táblázat szerint

Az elvégzendő feladatot az adott szervezeti egység vezetője határozza meg.

Olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik

• az adott területtel kapcsolatban kiemelkedő érdeklődéssel és tudással rendelkeznek és a tanulmányaik változatlan színvonalon való folytatása mellett tudják vállalni a demonstrátori feladatok ellátását is,
  • legalább Jó (4) tanulmányi eredménnyel rendelkeznek,
  • a megpályázott tanszék tantárgyait időarányosan, ismételt vizsga nélkül teljesítették.

A demonstrátorok kiválasztása a jelentkezők tanulmányi eredménye (kumulált korrigált kreditindex) és szakmai előmenetele, valamint a szervezeti egységek javaslata alapján történik.

A munkavégzés időtartama:

70 óra/hó (indokolt esetben 80 óra/hó-ig növelhető)

A kérelem benyújtásának helye:

Czopfné Varga Erika dékáni hivatalvezetőnek címezve, a czopfnevarga.erika@uni-bge.hu e-mail címre, valamint nyomtatott formában a Dékáni Hivatalba (fszt. 32.) leadva

A kérelem benyújtásának határideje:                 2018. szeptember 30.

A kérelem kötelező tartalmi elemei:

• hitelesített indexmásolat
  • a szervezeti egység javaslata, szakmai előmenetel igazolása
  • szakmai önéletrajz (igazolványképpel), amelyben ki kell térni a pályázó eddigi szakmai eredményeire
  • motivációs levél, melyben a hallgató szándékait és elképzeléseit vázolja
  • demonstrátori pályázati adatlap

Tanszék/Szervezeti egység

Feladatkör

1.

Közgazdasági és Üzleti Tudományok Tanszék

Statisztikák készítése a tantárgyakról (aláírás megszerzése, érdemjegyek megoszlása, sajtófigyelés (aktuális adatok, információk gyűjtése és néhány tantárgyhoz kapcsolódó új könyvekről, cikkekről rövid összefoglaló írása (hallgatói szemmel). Pl. a HVG Könyvek, az oktatással kapcsolatos adminisztrációs munka segítése (hiányzások nyilvántartásában való részvétel, órák technikai előkészítése, motivációs extra pontos nyilvántartása, házi feladatok adminisztrálása, stb. Meghívott előadók esetében szervezési, lebonyolítási feladatokban segítés, TDK-val kapcsolatos szervezési, lebonyolítási feladatokban segítés. Angol nyelvtudás előnyt jelent.

2.

Turizmus Tanszék

szakmai sajtó figyelése, szemináriumon fordított cikkek szerkesztése, szemináriumok oktatásmódszertani támogatása, szervezése,

projektfeladatok (kutatások) koordinálása, lebonyolítása

3.

Idegenforgalmi Szakkönyvtár

kölcsönzési feladatok elvégzése (beiratkozás, könyv kölcsönzés és visszavétel), kölcsönzési adminisztráció segítése, dokumentumok rendezése, adatbázisok használata

4.

Kari Könyvtár

5.

Pedagógia Tanszék

Oktatás előkészítésének segítése az oktatók számára (fénymásolás, szkennelés, stb.), Közreműködés a tanszék napi feladatainak lebonyolításában, Segítség a tanszéki tudományos ülésszak, konferencia (Hallgatói verseny) lebonyolításában, a hostessek koordinálása, Tanszéki oktató- és kutatómunka segítése, Záróvizsga időszak: szakdolgozatok csoportosítása, bírálatok kontrollja (helyesírás, pontozás, név, szak, stb. kérdések összegyűjtése, 2 bírálat), admin. helyettesítése, költözés (dobozolás)

6.

Vendéglátás Tanszék

tanszéki adminisztráció segítése; oktatók és technikusok munkájának támogatása (oktatási segédanyagok összeállításában való részvétel, hallgatókkal való kapcsolattartás, vizsgafelügyelet, esetleg oktatás az oktató irányításával stb.); kutatási részvétel (adatgyűjtés, irodalom-feldolgozás, kérdőívek összeállítása, interjúk készítése és kiértékelése, publikálásban való részvétel stb.); konferenciák/rendezvények szervezésében és lebonyolításában való közreműködés (regisztrációs feladatok, plakátkészítés, facebook stb.); kutatási és labor gyakorlatok alapanyagainak beszerzése és előkészítése a vizsgálatokhoz és oktatáshoz egyaránt; vegyszeres vizsgálatok előkészítése és alkalmazása oktatói vagy technikusi felügyelet mellett; labor műszerek/eszközök használatának betanulása, azok kutatásban való alkalmazása oktatói vagy technikusi felügyelet mellett (meglévő módszerek használata; műszeres vizsgálati eredmények értékelése); konyhai gyakorlatok/versenyek előkészületeiben való részvétel

7.

Gazdasági Szaknyelvek Tanszék

Gyakorló feladatsorok felvitele a Coospace-re, Tanszéki kutatásokhoz adatbevitel (Excel, SPSS), Oktató hiányzása esetén az elkészített gyakorló tananyag kiosztása és beszedése, Tanszéki adminisztrátorok segítése a külföldi hallgatókkal való kommunikációban

8.

Dékáni Hivatal

Tudományos és Nemzetközi dékánhelyettes

Külföldi diákokkal való kapcsolattartás, kommunikáció, adminisztratív feladatok segítése. Magyar szövegek lefordítása. Idegen nyelvű információs anyagok készítése. Nemzetközi diákokkal kapcsolatos kutatások, tudományos konferenciák segítése. Szükség esetén bekapcsolódás rendezvények szervezésébe. Hallgatói és oktatói mentorok munkájának támogatása. A nemzetközi demonstrátori  pozíció betöltésének feltétele a magas szintű angol nyelvtudás. Valamely keleti nyelv (elsősorban kínai) ismerete előnyt jelent.

9.

Kereskedelem Tanszék

Kereskedelem Tanszék és KKV szektor duális és egyéb együttműködési lehetőségeinek kutatása, Duális Tanácsüléseinek előkészítése, döntések dokumentálása, Hallgató projektértékelések rendszerzése, eredményeinek elemzése

10.

Üzleti Elemzés Módszertani Tanszék

A Módszertani tudományos műhely kutatási asszisztensi feladatainak ellátása: Kutató asszisztensi feladatok ellátása: Megújult tananyag és módszerek hatékonyságának elemzése témában. A tehetséggondozó programok népszerűsítése témában.

Budapest, 2018. szeptember 12.

Dr. Király Éva s.k.

oktatási dékánhelyettes