«2019. február»

Demonstrátori Pályázat tavaszi félév
2019.01.24
2018/19 2. félév

A Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Kar oktatási dékánhelyettese a HTJSZ 17/D. § (1) és (2) alapján pályázatot hirdet a 2018/19-es tanév 2. félévére a Kar alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatói számára demonstrátori feladatok ellátására.

A demonstrátori feladatok ellátásának helye: a táblázat szerint

Az elvégzendő feladatot az adott szervezeti egység vezetője határozza meg.

Olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik

• az adott területtel kapcsolatban kiemelkedő érdeklődéssel és tudással rendelkeznek és a tanulmányaik változatlan színvonalon való folytatása mellett tudják vállalni a demonstrátori feladatok ellátását is,
  • legalább Jó (4) tanulmányi eredménnyel rendelkeznek,
  • a megpályázott tanszék tantárgyait időarányosan, ismételt vizsga nélkül teljesítették.

A demonstrátorok kiválasztása a jelentkezők tanulmányi eredménye (kumulált korrigált kreditindex) és szakmai előmenetele, valamint a szervezeti egységek javaslata alapján történik.

A munkavégzés időtartama:

70 óra/hó (indokolt esetben 80 óra/hó-ig növelhető)

A kérelem benyújtásának helye:

Czopfné Varga Erika dékáni hivatalvezetőnek címezve, a czopfnevarga.erika@uni-bge.hu e-mail címre, valamint nyomtatott formában a Dékáni Hivatalba (fszt. 32.) leadva

A kérelem benyújtásának határideje:            2019. január 31.

A kérelem kötelező tartalmi elemei:

• hitelesített indexmásolat
  • a szervezeti egység javaslata, szakmai előmenetel igazolása
  • szakmai önéletrajz (igazolványképpel), amelyben ki kell térni a pályázó eddigi szakmai eredményeire
  • motivációs levél, melyben a hallgató szándékait és elképzeléseit vázolja
  • demonstrátori pályázati adatlap

Tanszék/Szervezeti egység

Feladatkör

1.

Közgazdasági és Üzleti Tudományok Tanszék

Statisztikák készítése a tantárgyakról (aláírás megszerzése, érdemjegyek megoszlása, sajtófigyelés (aktuális adatok, információk gyűjtése és néhány tantárgyhoz kapcsolódó új könyvekről, cikkekről rövid összefoglaló írása (hallgatói szemmel). Pl. a HVG Könyvek,Meghívott előadók esetében szervezési, lebonyolítási feladatokban segítés, TDK-val kapcsolatos szervezési, lebonyolítási feladatokban segítés. Angol nyelvtudás előnyt jelent.

2.

Turizmus Tanszék

szakmai sajtó figyelése, szemináriumon fordított cikkek szerkesztése, szemináriumok oktatásmódszertani támogatása, szervezése,

projektfeladatok (kutatások) koordinálása, lebonyolítása

3.

Idegenforgalmi Szakkönyvtár

kölcsönzési feladatok elvégzése (beiratkozás, könyv kölcsönzés és visszavétel), kölcsönzési adminisztráció segítése, dokumentumok rendezése, adatbázisok használata

4.

Pedagógia Tanszék

Segítség a tanszéki tudományos ülésszak, konferencia (Hallgatói verseny) lebonyolításában, Tanszéki oktató- és kutatómunka segítése.

5.

Vendéglátás Tanszék

Kutatási részvétel (adatgyűjtés, irodalom-feldolgozás, kérdőívek összeállítása, interjúk készítése és kiértékelése, publikálásban való részvétel stb.); konferenciák/rendezvények szervezésében és lebonyolításában való közreműködés (regisztrációs feladatok, plakátkészítés, facebook stb.); kutatási és labor gyakorlatok alapanyagainak beszerzése és előkészítése a vizsgálatokhoz és oktatáshoz egyaránt.

6.

Gazdasági Szaknyelvek Tanszék

Tanszéki kutatásokhoz adatbevitel (Excel, SPSS), Oktató hiányzása esetén az elkészített gyakorló tananyag kiosztása és beszedése, nyílt napi kérdőívek kiértékelése

7.

Dékáni Hivatal

Tudományos és Nemzetközi dékánhelyettes

Külföldi diákokkal való kapcsolattartás, kommunikáció, adminisztratív feladatok segítése. Magyar szövegek lefordítása. Idegen nyelvű információs anyagok készítése. Nemzetközi diákokkal kapcsolatos kutatások, tudományos konferenciák segítése. Szükség esetén bekapcsolódás rendezvények szervezésébe. Hallgatói és oktatói mentorok munkájának támogatása. A nemzetközi demonstrátori  pozíció betöltésének feltétele a magas szintű angol nyelvtudás. Valamely keleti nyelv (elsősorban kínai) ismerete előnyt jelent.

8.

Kereskedelem Tanszék

Vállalati kapcsolatok kutatása, elemzése. A demonstrátor feladata vállalati kapcsolatok kutatása, elemzése ,új együttműködési lehetőségek felkutatása. A duális partner kapcsolati rendszer megismerése, vizsgálata.

9.

Üzleti Elemzés Módszertani Tanszék

NTP-FKT pályázatban közreműködés Új pályázattal kapcsolatos feladatok ellátása. A kutatásban továbbra is szeretnénk hallgatókkal együtt dolgozni.

Budapest, 2019. január 22.                                                                             Dr. Király Éva s.k.

oktatási dékánhelyettes