Kutatók Éjszakája a BGE-n 2019-ben is
2019.10.15

A Budapesti Gazdasági Egyetem idén is csatlakozott a Kutatók Éjszakája országos rendezvénysorozathoz. A BGE budapesti és zalai helyszínein számos színes programmal várta az érdeklődőket szeptember 27-én.

A Kutatók Éjszakájának célja a kutatói pálya népszerűsítése, mely alkalmából olyan nem mindennapi tudományos tevékenységekbe tekinthettek be az érdeklődők, mint a tankonyha működése, a laboratóriumi kísérletezés. Továbbá az előadások keretében bepillantást nyerhettek a Távol-Kelet  üzleti kultúrájába, a nyelvi katasztrófák, vagy éppen Öveges professzor világába.

Az interaktív programokon a kreativitás került előtérbe: szabadulószobában, robotépítő és rajzversenyen bizonyíthatták a résztvevők rátermettségüket.

A Budapesti Gazdasági Egyetem várhatóan 2020-ban is rész vesz a Kutatók Éjszakája programsorozatban, melyről a Partnerszervezeti hírlevél a későbbiekben is hírt ad.