TDK a Pénzügyi és Számviteli Karon
2019.10.15

Idén a Pénzügyi és Számviteli Kar ad helyszínt a Budapesti Gazdasági Egyetem Tudományos Diákköri Konferenciájának. A verseny 2019. november 28-án, pénteken kerül megrendezésre, várhatóan közel száz, BGE-n tanuló hallgató részvételével.

A Tudományos Diákköri mozgalom célja, hogy megismertesse a hallgatókat a tudományos kutatómunkával. A részt vevő hallgatók saját kutatásuk eredményét bemutató dolgozatokkal indulnak a Konferencián, melyeket előzetesen két független, a témát jól ismerő bíráló pontoz. A rendezvényen a jelöltek 15 perces prezentáció keretében ismertetik és összefoglalják dolgozatuk lényegi kérdéseit, amit a szakmai zsűri tagjai véleményeznek és értékelnek.

A 2019. évi TDK-n tervezetten az alábbi szekciókban hallhatók előadások

22. Turizmus
  23. Vendéglátás
  24. Világgazdaságtan

A szekciók végleges listája a beküldött pályamunkák témáinak figyelembevételével kerül kialakításra a pályázat beküldési határidejét, 2019. november 06. napját követően.

Partnereinknek számos lehetőséget nyújt a TDK: a rendezvény – és így a tehetséggondozás – támogatása jó példája a társadalmi felelősségvállalásnak. A támogatók nevét, logóját az eseményen és annak nyomtatott anyagain is feltünteti az Egyetem, valamint a támogatást nyújtó vállalat munkatársai szakmai zsűritagként is megjelenhetnek a konferencián,  megismerhetik intézményünk tehetséges hallgatóit, akik színvonalas prezentációk formájában dolgozzák fel a legkülönbözőbb témákat.

Támogatói szándék, témaajánlás, vagy más jellegű részvételi szándék felmerülése esetén keresse bizalommal a Munkaerő-piaci Kapcsolatok Iroda munkatársait, akik további információkat, segítséget adnak a kapcsolatfelvételben.