«2019. június»

Alexander Street adatbázis
2018.02.12

Kedves Olvasóink!

Tájékoztatjuk Önöket, az Alexander Street adatbázis 2018. február 13. – 2018. március 16-ig ingyenesen tesztelhető intézményünkben. Az Alexander Street csak és kizárólag videókat és azok átiratait tartalmazza, elérése közvetlenül: http://search.alexanderstreet.com/business-economics.

(Az Egyetem területén korlátozás nélkül megtekinthető, otthonról VPN segítségével nézhető meg a tartalma.)

Complete Business and Economics Package – multimédiás csomag, amiben videók és szövegek egyaránt megtalálhatóak és kereshetőek.

Az adatbázis 4 egységből áll:

• Online Business Ebooks - 500 válogatott tankönyv 2011 utáni megjelenéssel, az oldalak korlátlan böngészhetőségével és olvashatóságával.
  • Business Education in Video – vállalati tréningek, esettanulmányok, vezetői interjúk, szakértői előadások, instrukciós filmek és dokumentum filmek, olyan kiadóktól, mint a Bloomberg, BBC stb. Témák: közgazdaság, pénzügy, stratégiai menedzsment, vállalkozás, fogyasztói magatartás, HR, vállalati politika, vállalati kommunikáció, marketingstratégia, könyvelés, ellátási láncok, növekedési stratégiák stb.
  • Human Resources Management – benne vállalati tréning videók, esettanulmányok, tankönyv fejezetek, felmérések,  önértékelések. Témák: fizetési csomag, munkavállalói jogok és kapcsolatok, egyenlő bánásmód, etikai, jogi és társadalmi meggondolások, globális emberi erőforrás menedzsment, egészség, biztonság, munkakörök elemzése és kialakítása, szervezeti tervezés és stratégia, szervezeti áttekintés, teljesítménymérés, leépítés, munkaerő-felvétel és kiválasztás
  • International Business Online. Témák: külpiacok elérése és elemzése, etika, fenntarthatóság és társadalmi felelősségvállalás, külföldi direkt befektetések és nemzetközi kereskedelmi elméletek, globális HR, globális marketing, stratégia és menedzsment, globalizáció, nemzetközi pénzügyek és könyvelés, nemzetközi pénzügyi rendszer, politika.

Összességében 500 óránál több videóanyag és 44.000 oldalnál több szöveg érhető el. A klippeket meg lehet osztani, lejátszani listára tenni, idézni, weboldalba ágyazni, mobilra küldeni, hogy akár útközben is meg lehessen őket nézni.

Kérdés esetén forduljanak a kari könyvtárak munkatársaihoz!

A MeRSZ adatbázis májusi újdonságai

CEIC makrogazdasági adatbázis tesztelése 2019. július végéig a BGE-n