• Központi Könyvtár

Nemzetközi Statisztikai Figyelő
2016.06.01
A KSH Könyvtár elektronikus referáló lapja

A KSH Könyvtár 2015-ben útnak induló negyedéves elektronikus referáló lapja a gyakorlati statisztika általános kérdéseiről, a gazdaságstatisztika, a társadalomstatisztika és a demográfia friss külföldi szakirodalmából közöl hosszabb-rövidebb ismertetéseket, absztraktfordításokat, illetve röviden bemutatja egy-egy ország statisztikai tájékoztatási tevékenységét. Célunk, hogy a statisztika, illetve szélesebb körben a gazdasági, társadalmi és népesedési kérdések iránt érdeklődők figyelmét felhívjuk az újabb, a legkülönfélébb nyelveken (angolul, németül, franciául, oroszul vagy akár bolgárul) közzétett publikációkra, módszertani eredményekre és – összhangban a 2014-es pisai deklarációval – az úgynevezett szürke irodalomra (kutatási jelentésekre, tájékoztató, munka- és konferenciaanyagokra stb.). Figyelmünk nem korlátozódik az írott szövegekre; a témánk szempontjából releváns adatbázisokat vagy akár videón elérhető előadásokat is igyekszünk feltérképezni. Törekszünk arra, hogy az általunk nyomon követett és művelt tudásterületeken keletkezett tudományos információkat jól strukturált, olvasmányos formában közvetítsük.

Regisztrációval otthonról is elérhetők hallgatóinknak a könyvtári adatbázisok.

A KSH Könyvtár elektronikus referáló lapja

A „Nemzetközi tanulási környezet megvalósítása a BGF-en” intézményi projekt keretében több ezer e-book beszerzése történt meg az elmúlt év végén.