Szimulációs gyakorlatok során megismerhetik egy idealizált családi vállalkozás működését, valamint lehetőséget kapnak arra, hogy ennek alapján a saját élethelyzetükben, vállalkozásukban használható módszertanokat, gondolkodási sémákat sajátítsanak el, formális és élménypedagógiai módszerek segítségével. A tréning informális tanulásra is lehetőséget kínál, hiszen erősen épít a résztvevők saját tapasztalataira, megéléseire. Ez biztosítja a támogató, biztonságos közeget, ahol olyan témákról is lehet beszélni, amit esetleg a barátainkkal nem tudunk megvitatni, hisz csak hasonló, családi vállalkozói háttérből érkezők érthetik meg azokat.
A képző intézmény
A BGE Magyarország első számú üzleti képzést nyújtó egyeteme, amely több mint 160 éves szakmai múltra tekint vissza. A gazdaságtudomány területén több, mint 18.000 hallgatót képez, ezzel a magyar üzleti szféra meghatározó szereplője.
A Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Iroda az egyetem kiválósági központjaként vállalkozáskutatással foglalkozik, valamint képzéseket, workshopokat, programokat fejleszt és tart, melyekkel támogatja a vállalkozói készségek fejlesztését, a vállalkozói tudás megszerzését. Többek között létrehozta az Európai Vállalkozásfejlesztési Díjjal is elismert Üzleti terv egy hét alatt kurzust.
A képzők:
Csákné Dr. Filep Judit - vállalkozáskutató, a BGE Családi Vállalkozás Kutatási Programjának vezetője, aki egy évtizede foglalkozik kiemelten a családi vállalkozások mélyebb megismerésével. A családi vállalkozások második generációs tagjainak szóló kurzus és a mester szakon futó Családi vállalkozások vezetése tárgy oktatója, a Vállalkozás- és Gazdálkodástudományi Doktori Iskola témavezetője. A Family Business Center kutató tagjaként a Visegrádi országok családi vállalkozás szakértőinek közösségé szervezésén dolgozik. Maga is családi vállalkozói háttérből érkezik, így személyes kapcsolódása is van témához. Fontosnak tartja a kutatási eredmények gyakorlati hasznosítását a vállalkozók számára, ezen aktívan dolgozik.
Hochstein Norbert- Több mint egy évtizede foglalkozik csoportos és egyéni tanulási utak kísérésével. Hosszabb és rövidebb fejlesztési és fejlődési útvonalak tervezésével és támogatásával. Az elmúlt években kifejezetten családi vállalkozások generációváltásának készség szintű fejlesztéseivel. Főbb szakterületei az önismeret és a nemverbális kommunikáció. Eszköztárát színesíti többek közt az NLP, a coaching, a synergy, a művészet és mozgásterápia és a rendszer- és családállítás is. Fontos számára a résztvevők biztonságos terének megteremtése.
Résztvevőink mondták
„Nagyon izgalmas volt a tréning, mennyi oldalt meg tudtunk vizsgálni, a családtagok személyisége, mennyire tudja befolyásolni a vállalkozás működését, hasznos volt nagyon”
„Nagyon jól éreztem magam, nagyon tetszett az, hogy gyakorlati kurzus volt. Semmit nem csinálnék másképp. Magammal a konfliktusok kezelését viszem el, bele is tudok avatkozni és másképp tudok hozzáállni a családtagokhoz.”
„Felülmúlta a várakozást, mert tudtam, hogy jó lesz, de azt, hogy ennyire, azt nem. (…) A nap alatt mindig felhívtam apukámat és átadtam neki a friss információkat, amiket hallottam. Egy kicsi reformot viszek haza.”