Gyakran Ismételt Kérdéseitek
A Szakkollégium ősszel és tavasszal hirdet minden tanévben tagfelvételt, így lehetőséged nyílik akár már gólyaként is csatlakozni.
Egy Google kérdőív kitöltésével véglegesíthető a jelentkezés, ami alapján behívjuk az első körös interjúkra a jelentkezőket, amelyeket aktív tagjaink tartanak. Az első körös interjúk alapján pedig behívjuk a potenciális tagjelölteket egy második interjúra, amit már a vezetőség tagjai és a mindenkori elnök tart. Ezt követően a megadott e-mail címen értesítjük a jelöltet a tagfelvételi folyamat elbírálásáról.
Természetesen örömmel várunk minden lelkes gólyát a Szakkollégium csapatába!
A Szakkollégiumban pontrendszer működik, ami alapján minden tagunknak el kell érni egy előre meghatározott pontszámot annak érdekében, hogy aktív vagy kiemelten aktív tag státuszt kaphasson a szemeszter végén. Ezenfelül minden tagnak kötelező egy TDK dolgozatot írni a tagsága során.
Minden aktív tagnak kötelező egy TDK dolgozat megírása annak érdekében, hogy a tanulmányaid befejeztével megkaphasd a Szakkollégiumi tagságodról az igazolást. A TDK nagyon sok pluszt jelent az egyetemi tanulmányid mellett, így ebből kizárólag előnyöd származhat.
HR bizottságunk tagjai magas színvonalú közösségi eseményeket szerveznek minden aktív tagunknak. Fontosnak tartjuk az új tagok bevonását és integrálását, ezért kezdetekben egy bevonó nap során ismerkedhetnek meg tagjainkkal, ezt követően pedig társasjáték/közösségi/kvíz esteken, közös kirándulásokon, karácsonyi bálon, sport programokon és csapatépítő programokon lehet részt venni. Emellett a minden évben megrendezésre kerülő NYATA-n (Országos Szakkollégiumok találkozója/tábor) is lehetőség van részt venni tagjainknak.
Tudományos és kulturális bizottságunk fő feladata a szakmai programok megszervezése, ami minden évben egyre szélesebb körben történik. A tagoknak lehetőségük van önismereti és önfejlesztési programokon, kerekasztal-beszélgetéseken és vitaesteken különböző témakörökben részt venni. A soft és hard skillek fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektetünk, ugyanakkor szem előtt tartjuk a mindennapokat érintő témák feltárását is. Szakmai programjaink között minden évben megjelennek a verseny felkészítő workshopok (esettanulmányi és szimulációs versenyek), illetve a tanulmányainkat kiegészítő kurzusok is (pl.: Excel kezdő és haladó, Wordpress weblap fejlesztő, SPSS bevezető).
Igen, de a jelentkezésed során gondold át, hogy lesz-e időd a tanulmányaid mellett több diákszervezetben tevékenykedni.
Igen, a Szakkollégiumi tagságnak nem feltétele, hogy nappali tagozatos hallgató legyél. Emellett programjaink megrendezése során is figyelembe vesszük levelezős, illetve dolgozó hallgatóink időbeosztását is.
Amennyit beleteszel. Az aktív tagság eléréséhez elegendő a bizottságodban kivenni részedet és 1-2 kurzusra elmenni. Ugyanakkor a cél inkább a kiemelten aktív tagság elérése legyen, amihez már több időt és energiát kell beletenni. Mivel sok kurzus, csapatépítő és verseny lehetőséget nyújtunk, ezért a kiemelten aktív tagság elérése sem lehetetlen.
A Szakkollégiumi rendszernek nem feltétele, hogy kollégiumban lakj. Ugyanakkor egy kiváló lehetőség azon hallgatóknak, akik szeretnének több időt tölteni a közösségben.
Igen, a Szakkollégiumnak vannak kollégiumi férőhelyei, ugyanakkor túljelentkezés esetén a tagsági pontok alapján helyezzük el a tagokat. Így ezért is érdemes minél jobban teljesíteni és aktívnak lenni.
Rengeteg lehetőséggel jár a tagság, ilyen például, hogy egy összetartó és támogató közösség tagjaként lehetsz jelen az egyetemen. Emellett természetesen a tanulmányaidon túlmutató tudással gyarapodhatsz. Számos verseny lehetőségünk van akár országos szinten, de aktív versenyzőink nemzetközi (Kanada, Dél-Korea, Rotterdam, stb) verseny lehetőségekkel is élhetnek. Fontos megemlíteni még a kapcsolati tőke bővítését, hiszen számos vállalati partnerrel dolgozunk együtt, így az állás találás is könnyebb tagjainknak.
A Szakkollégiumnak 5 bizottsága van: HR, Tudományos és Kulturális, Marketing, Külkapcsolatok, Esettanulmányi. A bizottságokról és feladatokról bővebb információkat itt találsz. A bevonó nap során az új tagok megismerkedhetnek a bizottságok alelnökeivel, illetve a bizottsági feladatokkal. Ezt követően van lehetőségük eldönteni, hogy melyik bizottságba szeretnének tartozni. Minden félévben lehetőség van bizottságot váltani, illetve más bizottságok feladataiba besegíteni. Minden bizottsági feladat sikeres elvégzéséért a bizottsági alelnökök felelnek. Az alelnökök feladatáért és a teljes szervezet működéséért pedig az elnök felel.
Igen, amennyiben két passzív féléved van a Szakkollégiumban. A passzív tagság azt jelenti, hogy az aktivitásod miatt nem éred el a pontrendszer alapján meghatározott aktív tagság minimum pontszámát.