A Központ központ kiemelt feladata, hogy kutatásaival aktuális információt nyújtson a téma állapotáról mind a BGE polgárainak, mind partnereinek, külső szereplőknek is. Az egyetemen kötelező Felelős és fenntartható vállalat című BA kurzus számára új ismeretanyagot, kutatási eredményeket biztosítunk. Ezen túl a téma horizontális megjelentetésének érdekében az egyéb tárgyakba való beépítés lehetőségét biztosító esettanulmány alapú tananyagokat készítünk. Részt veszünk hazai és nemzetközi konferenciákon, illetve projektekben is, a fenntarthatósággal kapcsolatos tudás minél szélesebb körű teremtése és hasznosítása érdekében. Az alábbiakban kiemelt projektjeinkről és szerepvállalásunkról olvashatnak.
Felelős és fenntartható vállalat kurzus
Az egyetem minden alapszakán kötelező „Felelős és fenntartható vállalat” c. kurzus a fenntartható / felelős üzleti működés legfontosabb fogalmait járja körül. Célja, hogy a hallgatók megismerkedjenek a szakterület legfontosabb modelljeivel, és saját maguk is képessé váljanak fenntarthatósági programokban való részvételre. A tárgy oktatásában központunk munkatársai is részt vesznek, illetve kutatási és pályázati eredményeinket a tárgyban is hasznosítjuk.
Intenzív hét
A BGE-n évi kettő projekthetet tartunk, egyet az ősz, egyet pedig a tavszi időszakban. A projekthéten (vagy intenzív héten) a CESIBUS is részt vesz. 2023 őszén két kurzust is tartottunk, az egyik a divatipar fenntarthatósági hatásairól és a körforgásos gazdaság lehetőségeiről, míg a másik a nagyvállalatok ESG.megfeleléséről és fenntarthatósági gyakorlatáról szólt.
BGE Virtuális Állásbörze
A BGE Virtuális Allásbörzéken hagyomány volt egy a fenntarthatóságról szóló kerekasztal megtartása a vállalati partnerek részvételével. A BGE bemutatkozó felületén és az Állásbörzén azóta is kiemelkedő szerepet kap a fenntarthatóság.
ESSSR partneri hálózat
A CESIBUS tagja a hamburgi székhelyű European School of Sustainability Science and Research (ESSSR) nevű hálózatnak, amellyel többek között egy Horizon 2020 pályázat beadásában is együttműködünk. Az ESSSR egy egyetemközi konzorcium, amelynek tagjai a fenntarthatósági tudományok és a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos kérdések iránt közös érdeklődést mutatnak, és céljuk az ezzel kapcsolatos kutatás és oktatás összehangolása.
Kutatók Éjszakája a BGE-n
Kollégáink 2022 és 2023 őszén is tartottak workshopot az étkezés ökológiai lábnyomáról, fenntarthatósági hatásairól.
Workshop az MCC Roma Tehetség Programjának részeként
Szegedi Krisztina és Győri Zsuzsanna oktatóként vettek részt az MCC Aranypánt Ösztöndíjas Program képzésében. A tehetséggondozási célú programban utolsó éves vagy már diplomával rendelkező roma fiatalok vehetnek részt.
A 2021-22-es tanévben a 11 ösztöndíjas részvételével folyó 6 alkalmas workshop jellegű képzéssorozat a Corporate Social Responsibility – Vállalatok szerepe a világ védelmében címet viselte. A tehetséges fiatalokkal a fenntarthatóság dimenzióiról, a fenntartható fejlődési célokról és a felelősség szintjeiről folytattunk nyílt és hasznos dialógust.
TDK munkák témavezetése
A CESIBUS TDK munkákban is vállal témavezetést. A jelenleg ajánlott témáink (eltérő témaötlet esetén keressék kollégáinkat):
Dr. Győri Zsuzsanna:
· Fenntarthatóság értelmezése a KKV-k esetében
· Fogyatékossággal élő vállalkozók kihívásai és megoldási lehetőségek
· ESG - kérdések, kihívások, szabályozás
Dr. Dombi Mihály:
· Vállalkozások fenntarthatósági teljesítményének mérése közvetett környezetterhelésük figyelembevételével
· Fenntarthatóság városi léptékben - a jövő városai környezeti szempontól