Magyarország legnagyobb gazdasági egyetemeként, közel 18.000 hallgatót oktatva hatalmas a felelősségünk abban, hogy milyen tudással és szemlélettel felvértezve bocsátjuk a munkaerőpiacra a jövő generációit. Alapvető üzleti tevékenységünkre, az oktatásra fókuszálva, itt tudjuk a legnagyobb hatást elérni, és elkötelezettek vagyunk abban, hogy irány- és példamutatással hozzájáruljunk egy fenntarthatóbb jövőhöz. Másrészről alkalmazott tudományok egyetemeként is elkötelezettek vagyunk a tudásmegosztás iránt, és az egyetemi polgárokért vállalt felelősség mellett fontosnak tartjuk, hogy saját eszközeinkkel támogassuk a tágabb értelemben vett közösséget is. Ezért stratégiánkkal összhangban több szinten kívánunk tenni azért, hogy a BGE-n felhalmozott tudás minél szélesebb körben hasznosulni tudjon, és ennek érdekében törekszünk arra, hogy a régióban szorosan együttműködjünk az érintettekkel, a társintézményekkel.
A BGE 2016-ban stratégiai célként határozta meg, hogy fenntartható és felelős egyetemként kíván működni. Ennek a célnak a megvalósítását a Fenntarthatósági Tanács irányítja, a mindennapi működést pedig a belső közösség tagjaiból álló Fenntarthatósági Hálózat támogatja. Az azóta eltelt években számos területen értünk el eredményeket, miközben újra és újra felülvizsgáljuk tevékenységünket, új célokat tűzünk ki, vagy épp finomhangoljuk azokat.
Egyetemünk életében szintén fontos lépés volt, amikor 2016 januárjában elnyertük az alkalmazott tudományok egyeteme státuszt. Innentől kezdve a tudományos eredményekből származó tudás hasznosítása prioritássá vált, mely megjelenik a képzésbe történő beépülésben és az akadémiai, a vállalati, az állami és a nonprofit érintettek által történő hasznosításban egyaránt. Mivel kiemelt célunk a tudásmegosztás, így a következő években több szinten is növelni kívánjuk kutatásaink gazdasági és társadalmi hatását, publikációink számát és azok láthatóságát. A magas szintű és nemzetközi tudományos tevékenység fokozása jelentős részben a BGE által létrehozott kiválósági központokban zajlik.
CESIBUS
A fenntarthatóság, mint kutatási tématerület évek óta fókuszban van egyetemünkön, így nem volt előzmény nélküli, amikor 2021-ben úgy döntöttünk, hogy megalakítjuk A Fenntarthatóság Gazdasági és Társadalmi Hatásai Kiválósági Központot (Centre of Excellence for Sustainability Impacts in Business and Society, vagyis CESIBUS). A CESIBUS a BGE missziójával összhangban azért munkálkodik, hogy a fenntarthatóság és a felelősség témájában tudást teremtsen és adjon át. Tevékenysége részeként összefogja a témával kapcsolatos egyetemen belüli kutatómunkát, közzéteszi annak eredményeit, valamint aktívan pályázik új hazai és nemzetközi akadémiai kutatásokban való részvételre. Edukációs és kutatási tevékenységeinkért kérjük, kattintson.