PRME Champion
A BGE felelős egyetemként törekszik a fenntartható működésre, elősegíti a társadalmi mobilitást, a hallgatók esélyegyenlőségét, valamint támogatja az aktív közösségi életet és az egészséges életmódot. Az egyetem 2017-ben csatlakozott a PRME (Principles for Responsible Management Education) hálózatához. A PRME az ENSZ által támogatott kezdeményezés, amelyet 2007-ben alapítottak a fenntarthatóság előmozdításának platformjaként, hogy a mai üzleti hallgatók számára elősegítsék a fenntarthatóság megértését, és hogy felvértezzék őket a jövőbeni változásokhoz szükséges képességekkel.
Idén a BGE-t – számos jelentkező közül, Magyarországról egyedüli felsőoktatási intézményként – 47 üzleti egyetemmel együtt PRME Championná választotta a UN PRME Titkársága. A PRME Championok – a fenntarthatóság iránt elkötelezett üzleti egyetemek szerte a világon – célja, hogy az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljaival összhangban vezető szerepet töltsenek be a menedzsment oktatás fejlesztésében.
Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformja
Tizennégy hazai egyetem, köztük a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) keretmegállapodása alapján szeptember 22-én Pécsett megalakult a Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformja.
A szövetség célja a fenntarthatóság témakörében a jó gyakorlatok egymás közötti megosztása, rendszeres közös akciók szervezése, valamint szorosabb együttműködés kialakítása a fenntarthatósági célokat szolgáló fejlesztések érdekében. A platform tagjai évente szerveznek majd közös eseményeket és egyetemek közötti kihívásokat, amelyek szintén a fenntarthatóság jegyében zajlanak, illetve nemzetközi kapcsolatrendszerükön keresztül is támogatják egymást, lehetőséget teremtve ezáltal arra, hogy nemzetközi szakmai fórumokon és eseményeken is részt vegyenek.
Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége (KSZGYSZ) - Net Zero munkacsoport
A KSZGYSZ Net Zero Munkacsoport 2023. február 28-án megtartotta alakuló ülését. Az ülésen a munkacsoport vezetőjének a megújítás kezdeményezőjét, Schillinger Attilát, a BGE Fenntarthatósági Tanácsának tagját választották meg
A Net Zero Munkacsoport megalakulásának okát a Nettó Zéró kibocsátás elérése adja, miszerint "amilyen hamar csak lehet, a nullához kell közelíteni az üvegházhatású gázok kibocsátását." A Párizsi Egyezményben rögzítették, hogy 2030-ra 45%-kal kell globálisan csökkenteni az üvegházhatású gázok kibocsátását, 2050-ig pedig nettó nullára kell csökkenteni annak érdekében, hogy megelőzzük a visszafordíthatatlan káros hatásait az egészségre, megélhetésre, gazdasági fejlődésre, a társadalmak biztonságára és a létfontosságú ökoszisztémára.