Zalaegerszeg, 2020. március 4. – A Budapesti Gazdasági Egyetem Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg (BGE GKZ) és a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum (ZSzC) együttműködési megállapodást kötöttek a mai napon elméleti és gyakorlati tudásbázisuk, valamint kapcsolatrendszerük közös hasznosítására. A szakmai partnerségnek köszönhetően a jövőben a BGE GKZ részt vesz a ZSzC egyes tagintézményeinek, illetve egyes képzéseinek az egyetem képzéseihez igazodó fejlesztésében, átalakításában. A hallgatók előtt megnyílik a munkaerőpiaci bekapcsolódás lehetősége, míg a Szakképzési Centrum szakemberei szerepet vállalhatnak a szakmai képzés egyes részterületeiben.
A Budapesti Gazdasági Egyetem Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg az elmúlt években számos fejlesztéssel tovább növelte kutatási tevékenységét, bővítette intézményi és hallgatói szolgáltatásait, középiskolai pályaválasztási programokat indított el és duális képzését is továbbfejlesztette.
A mai napon aláírt együttműködési megállapodásnak köszönhetően a BGE GKZ és a ZSzC elméleti és gyakorlati tudásbázisukat, valamint kapcsolatrendszerüket - közös szakmai céljaikkal összhangban – a hallgatók és a középiskolai diákok rendelkezésére bocsájtják. A jövőben az BGE GKZ részt vesz a ZSzC egyes tagintézményeinek, illetve egyes képzéseinek az egyetem képzéseihez igazodó fejlesztésében, átalakításában. Emellett a jövőben közös képzési és pályaorientációs programokat indítanak, beiskolázási rendezvényeket szerveznek, együtt fejlesztik az egyetem oktatási és kutatási tevékenységét.
Dr. Gubán Miklós, a BGE GKZ dékánja az együttműködési megállapodás kapcsán elmondta: „A térségben hagyományosan erős gazdasági felsőoktatási intézményként tartanak bennünket számon. Az új piaci igényeknek megfelelően indítottuk el informatikai képzésünket is, illetve a logisztikai specializációt. Meggyőződésem, hogy a széleskörű partneri együttműködéseinknek köszönhetően, a piaci szereplők jelenlétével tovább fokozható az intézményünk gyakorlatorientált képzési hatékonysága és végzős pályakezdő hallgatóink támogatása. Emellett pedig hatékonyan tudunk együttműködni a régió középiskoláival a pályaorientáció kapcsán is. ”
A ZSzC a megállapodással aktív szerepet vállal a BGE alap- és mesterképzésének gyakorlati oktatásában meghívott szakértői előadások formájában, konzultációt biztosít szakdolgozatok, Tudományos Diákköri (TDK) dolgozatok elkészítéséhez, illetve folyamatosan lehetőséget nyújt a hallgatók számára a munkafolyamatok, a munkahelyi környezet megismerésére.
Szabó Károly, a ZSzC kancellárja hozzátette: „A Keretmegállapodás kiemelten a Csány László Szakgimnázium közgazdaság, pénzügy, számvitel, informatika, a Ganz Ábrahám Szakgimnázium logisztika, informatika, a Széchenyi István Szakgimnázium és Szakközépiskola informatika, a Keszthelyi Közgazdasági Szakgimnázium közgazdaság, pénzügy, számvitel, logisztika és az Asbóth Sándor Szakgimnázium, és Szakközépiskolában megvalósuló informatika képzésére vonatkozik.”