Kihirdették az idei Elnöki Ösztöndíj pályázat nyerteseit. A felhívásra több mint harminc színes vállalkozói terv érkezett a kezdeti ötletektől a már működő vállalkozásokig. Az ösztöndíjat nyert hallgatók a havi 500 ezer forintos anyagi támogatás mellett a Budapesti Gazdasági Egyetemért Alapítvány Kuratóriumi Elnökének mentori támogatására is számíthatnak. Vállalkozásuk fejlesztéséhez emellett a BGE Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Iroda havi konzultációs lehetőséggel járul hozzá. Történetükről, fejlődésükről és sikereikről a BGE online felületein adunk majd folyamatosan hírt.
A tavalyi évhez hasonlóan a BGEA Kuratóriumának Elnöke, dr. Guller Zoltán felajánlásával az Alapítvány ösztöndíj pályázatot hirdetett meg olyan szociálisan rászoruló BGE hallgatók számára, akik vállalkoznak, vagy vállalkozást terveznek. A BGEA Kuratóriumának Elnöke idén is lemondott a havi 1.000.000 Ft-os tiszteletdíjáról, az ebből származó Elnöki ösztöndíjból pedig két hallgató havonta 500.000 Ft-ot kap egy éven keresztül. Az anyagi támogatás a megélhetés költségei és a vállalkozás fejlesztése mellett önfejlesztésre fordítható – tehát többek között képzésekre, tréningekre, könyvekre, szakmai eseményekre szóló belépőkre.
A pályázatra 2023. február 23-ig lehetett jelentkezni. A határidőig összesen 31-en jelentkeztek, amelyből a bírálóbizottság előzetes javaslata alapján 10 főt hívtak be személyes meghallgatásra. A pályázatok azonban olyan magas minőségűek voltak, hogy a Kuratórium Elnökének döntése értelmében a két fő elnöki ösztöndíjas mellett további két pályázó mentorálási lehetőséget kapott.
Ösztöndíjasok:
• Erős Regő (nemzetközi gazdálkodás szak)
• Kovács Fanni (turizmus-vendéglátás szak)
Mentoráltak:
• Bereznai Sámuel (nemzetközi gazdálkodás szak)
• Jósvai Csongor (gazdálkodási és menedzsment szak)
A nyertesekről:
Erős Regő (ösztöndíjas) az egyetemen duális képzési formában vesz részt, így 2 és fél éve dolgozik a Siemens Zrt. vállalati ingatlanüzemeltetési és gazdálkodási divíziójában. Vállalkozása – amely egy online használtruha kereskedés – indításában erős motivációt adott számára a BGE-n elvégzett a Hungarian Startup University kurzus is.
Kovács Fanni (ösztöndíjas) vállalkozása egyelőre még csak ötlet fázisban van. Tervei szerint egy virtuális asszisztens kölcsönzőt indítana, ahol elsősorban diákokat és GYES-en lévő anyukákat alkalmazna. Az online munkához elég egy internetkapcsolattal rendelkező laptop és egy telefon, így a munkavállalóknak nem járna különösebb befektetéssel.
Bereznai Sámuelnek (mentorált) már van egy induló vállalkozása, amelyet egy egyetemi PSZK-s hallgatótársával és bátyjával kezdett el. A termékük egy barbecue szósz, melyhez a receptet egy kanadai útjuk során kapták. A kezdeti otthoni gyártást és a pozitív visszajelzéseket követően mára a termék kereskedelmi forgalomba hozhatóvá vált.
Jósvai Csongor (mentorált) társaival 2021 óta szervez tiszai kenutúrákat és táborokat 5-12. osztályos gyermekeknek, illetve csapatépítő programokat is csinálnak. Csongor vállalkozásának fejlesztése miatt adta be pályázatát, így biztosan hasznára válik majd a mentorálás.
A pályázatban résztvevők és a díjazottak munkájához gratulálunk, és további sok sikert kívánunk nekik!