A képzésről
A vállalkozásfejlesztés mesterszak felkészít a sikeres vállalkozások létrehozására és fejlesztésére. A képzésen megtanulhatod az üzleti tervezés, finanszírozás, innováció és piacra lépés stratégiáit. Olyanoknak ajánlott, akik saját vállalkozást indítanának vagy meglévő vállalatokat fejlesztenének.
Mesterképzésünk diplomamunka- és záróvizsga-rendszere szakít a hagyományos megoldással. Szakmai projektfeladat tantárgyak mentén kifejezetten a szakmában elvárt feladatok megoldására készítünk fel a képzés két záró félévében, diplomamunkádat és a záróvizsgádat is ilyen feladatok mentén kell teljesítened. Emellett természetesen a képzés témaköreit érintő kutatásainkba hallgatóink is be tudnak csatlakozni – Tudományos DiákKöri munkájukat vagy PhD tanulmányaikat megalapozandó.
A képzés főbb jellemzői
A mesterképzés a vállalkozásra és a kisvállalatoknál, azok fejlesztése érdekében végzett karrier utakra készít fel. A szakon végzett hallgatók képesek vállalkozás indítására és működtetésére stratégiai gondolkodásmóddal. Képesek a megismert vállalatfejlesztési innovatív módszerek kreatív módon történő alkalmazására, szakmailag megalapozott döntések meghozatalára, az üzleti kommunikációs és tárgyalási technikák aktív és hatékony alkalmazására, valamint kritikai gondolkodásmódra. A képzés a BGE több vállalkozással kapcsolatos gyakorlati kutatás központja, közép-európai kutatókkal való együttműködésben a családi vállalkozások kutatásának egyik meghatározó hazai szereplője. A képzést elvégezve okleveles közgazdász vállalkozásfejlesztés szakon szakképzettséget igazoló diploma szerezhető.
A vállalkozásfejlesztés mesterképzési szak oktatása a zuglói kampuszunkon folyik. A képzést levelező munkarendben magyar nyelven indítjuk. Állami ösztöndíjas helyeink mellett a képzés önköltséges formában is elérhető. A képzés önköltsége 520.000 Ft/félév.
A képzés tartalma
A vállalkozásfejlesztés mesterképzési szak szakmai ismeretanyagának keretében (például stratégiai menedzsment, innovációs folyamatok menedzsmentje, nemzetközi vállalkozásfejlesztés, szervezeti kommunikáció, emberek vezetése, projektvezetés integrált szolgáltatási modellek, szervezeti kultúra, szervezetfejlesztés) a hallgatók vállalkozási és vállalkozásfejlesztési ismereteket szereznek. Az okleveles közgazdászoktól elvárt általános gazdaságtudományi ismereteket a szélesebb rálátást biztosító tantárgyak (például haladó vállalati pénzügyek, vállalkozások adózása, holisztikus marketing, kis- és középvállalkozások finanszírozása, vezetői gazdaságtan, vállalkozások jogi környezete) adják. A kompetenciafejlesztés és szemléletformálás sokszínűsége (például kreatív technikák és szervezeti innovációk, döntéselmélet és módszertani ismeretek, IT megoldások, önismeret, haladó kutatásmódszertan) a vállalkozásfejlesztés sokrétű voltára készít fel.
A vállalkozásfejlesztés mesterszakon végzettek a megszerzett stratégiai szemléletű gondolkodásmóddal képesek vállalkozás indítására, valamint hatékony működtetésére. A megismert innovatív, kreatív vállalkozásfejlesztési módszerek alkalmazásával munkájuk során alkalmassá válnak szakmailag megalapozott, jövőorientált döntések meghozására és megvalósítására egyaránt.