A 2024-től érvényben lévő felvételi rendszerben a maximum megszerezhető pont 500 pont, azzal a kitétellel, hogy az önkéntes katonai szolgálatért további többletpontot lehet kapni (az elméleti maximális pontszám így 564 lehet). Az 500 pont 200 pont tanulmányi pontból, 200 érettségi pontból és 100 intézményi pontból áll össze. Tanulmányi pontok helyett lehetőség van az érettségi pontok duplázására is.
A jelenleg érvényes rendszerben
- Már nincs központilag meghatározott jogszabályi minimumpont, melyet el kellett érned, hogy érvényes legyen a jelentkezésed.
- Nincs központilag meghatározott állami ösztöndíjas képzésre történő felvételhez szükséges minimális pontszám. A felvételi ponthatár a felsőoktatási felvételi tájékoztatóban a képzésnél megadott kapacitás nagysága, a jelentkezők száma és a jelentkezők pontszámai függvényében alakul ki.
- A tanulmányi pont (200 pont) számítása az alábbiak szerint történik:
- tanulmányi pont: középiskolai eredmények (100 pont) az utolsó két tanult évfolyam év végi osztályzatai összegének a kétszerese. A tanulmányi pontok számításához szükséges ötödik középiskolai tantárgyat az felsőoktatási intézmény határozza meg;
- tanulmányi pont: érettségi bizonyítványban szereplő eredmények (4 kötelező és 1 választható érettségi vizsgatárgy) százalékos eredményeinek átlaga (100 pont)
- Az érettségi pont a két érettségi vizsgatárgy százalékos eredményének az összegéből kerül kiszámításra (200 pont)
- a BGE alapképzéseire történő felvételhez legalább 1 tárgy emelt szintű teljesítése szükséges;
- az emelt és a közép szintű érettségi tárgyak százalékos eredményeinek számítása: emelt szintű érettségi esetében a pontszám megegyezik a vizsga százalékos eredményével (100% = 100 pont), míg középszinten a pontszám a vizsgaeredmény kétharmada (100% = 67 pont));
- Intézményi pontok körét a felsőoktatási intézmény határozza meg.