Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Alkalmazott Tudományok Egyeteme

Budapesti Gazdasági Egyetem
BGE
Alkalmazott Tudományok Egyeteme
Az azonosításra visszavezetett dokumentum-hitelesítés (AVDH) szolgáltatás használata

1. lépés: a böngészőben a https://niszavdh.gov.hu/index linken az alábbi oldalt találjuk:

2. lépés: belekattintunk a „Fájl kiválasztása” ablakba.

3. lépés: megkeressük a hitelesítendő dokumentumot. Példánkban a Dokumentumokban található „A hitelesítés” elnevezésű mappában rákattintunk a „hitelesítendő dokumentum.pdf” fájlra.

4. lépés: a fájl kiválasztását követően a 20 megabyte alatti fájlok esetében a „Hiteles PDF” szövegnél látható körbe kattintunk (a 20 megabyte fölötti, de 200 megabyte alatti fájloknál az „ASiC” feliratú kört jelöljük be). Ezzel egyidejűleg elfogadjuk az általános szerződési feltételeket is. Ha ez megvan, a „Dokumentum elküldése” feliratú gombra kattintunk.

5. lépés: kiválasztjuk az ügyfélkapus hitelesítést, rákattintunk az „Azonosítás” gombra.

6. lépés: az előző lépés átvisz minket az Ügyfélkapu oldalára, itt bejelentkezünk a saját ügyfélkapunkba.

Az ügyfélkapus bejelentkezés automatikusan visszavisz minket az eredeti oldalra, ld. a következő, 7. lépést.

7. lépés: a „Dokumentum letöltése” gombra kattintva letölthetjük a hitelesített PDF fájlt.

8. lépés: lementjük a hitelesített dokumentumot, amely innentől kezdve a gépünkön rendelkezésünkre áll.