A képzésről
Az ellátásilánc-menedzsment mesterszakon mélyreható ismereteket szerezhetsz a beszerzés, logisztika, termelés és disztribúció területén. A BGE ellátásilánc-menedzsment szakján megismerheted az ellátási láncok működésének fejlesztési módszereit, a készletgazdálkodás, és a globális ellátási láncok irányításának stratégiáit. Azoknak ajánljuk, akiket vonzanak az integrált vállalati logisztikai rendszerek és a vállalatokat átfogó ellátási láncok tervezésének és menedzselésének kihívásai. A BGE e piacvezető képzésének fókuszában a digitalizáció áll, az üzleti intelligenciára és adatelemzésre alapozva. Kiemelten fontosnak tartjuk a kereskedelem és marketing területekkel való szakmai kapcsolódásokra való felkészítést is.
Mesterképzésünk diplomamunka- és záróvizsga-rendszere szakít a hagyományos megoldással. Szakmai projektfeladat tantárgyak mentén kifejezetten a szakmában elvárt feladatok megoldására készítünk fel a képzés két záró félévében, diplomamunkádat és a záróvizsgádat is ilyen feladatok mentén kell teljesítened. Emellett természetesen a képzés témaköreit érintő kutatásainkba hallgatóink is be tudnak csatlakozni – Tudományos DiákKöri munkájukat vagy PhD tanulmányaikat megalapozandó.
A képzés főbb jellemzői
Képzésünk keretében fontosnak tartjuk a legújabb gyakorlati trendekre építve olyan elméleti és gyakorlati ismeretek átadását, amelyek alkalmassá teszik hallgatóinkat valós üzleti környezetben a döntések meghozatalára, struktúrák kialakítására, teljesítmények értékelésére. A képességek és készségek beépülését, fejlesztését, az elméleti és gyakorlati ismeretek integrált elsajátítását valós esettanulmányok bevonásával, logisztikai szimulációkkal, az önálló és együttműködésre épülő tanulás ösztönzésével valósítjuk meg. A gyors szakterületi változások miatt fontos a gyakorlati szakemberek képzésbe való bevonása, az aktuális piaci megoldások megismerése, amelyek szintén a BGE-s képzés jellegzetességei. A képzést elvégezve okleveles ellátásilánc menedzser szakképzettséget igazoló diploma szerezhető.
Az ellátásilánc-menedzsment mesterképzési szak oktatása a belvárosi kampuszunkon folyik. A képzést levelező munkarendben magyar nyelven indítjuk. Állami ösztöndíjas helyeink mellett a képzés önköltséges formában is elérhető. A képzés önköltsége 520.000 Ft/félév.
A képzés tartalma
Az ellátásilánc-menedzsment mesterképzési szak célja olyan üzleti szakemberek képzése, akik a megfelelő eszközök és módszerek birtokában alkalmasak integrált vállalati logisztikai rendszerek és a vállalatokat átfogó ellátási láncok irányítására, tervezésére. Ennek megfelelően a képzés főbb szakmai ismeretköreit olyan témák adják, mint az értékteremtő folyamatok menedzsmentje, az ellátási láncok digitalizációja és modellezése, a nemzetközi logisztika és szállítmányozás, a stratégiai kérdések vagy épp az omnichannel kereskedelem és logisztikai kihívásai. A kötelező ismeretkörök mellett a hallgatók érdeklődésüknek megfelelő összeállításban vehetnek fel szakmai tárgyakat a specializációs kötelezően választható blokkból. A képzés sajátos szakmai profilját, a digitalizációs alapfókusz mellett, ez, a rugalmasabb kereteket biztosító választás adja meg.
Mesterképzésünkön az elméleti ismeretek gyakorlatorientált tudásbázissal ötvöződnek. A megszerzett ismeretek szilárd alapot és elegendő tudást adnak az új módszerek, eljárások, technikák későbbi befogadásához, továbbá az elsajátított szemléletmód hozzásegít ellátásilánc-menedzsment irányú vezetői pozíció betöltéséhez a gyártás és a szolgáltatás területén működő kis, közép- és nagy vállalkozásoknál, multinacionális cégeknél egyaránt.