Stratégiai céljaink megvalósításának és jövőbeni sikerünknek kulcsa az erős szervezeti kultúra, melynek jellemzője az összetartó közösség, a bizalomra, együttműködésre épülő kapcsolatok, melynek alapja az etikus magatartás. Ennek szellemében 2018-ban megújításra került a 2004-ben megalkotott Etikai Kódexünk, illetve az Etikai Bizottság eljárásrendje. A dokumentumokat 2018. június 29-én fogadta el az Egyetem Szenátusa, majd 2018. szeptember 1-jével léptek hatályba, illetve ekkor kezdte meg munkáját az Etikai Bizottság is. Az Etikai Kódexről, a Bizottság munkájáról és a kapcsolódó friss hírekről ITT lehet tájékozódni.
Az Etikai Bizottság feladata, hogy választ adjon a felvetődő etikai kérdésekre, segítsen az etikai dilemmák megoldásában, döntsön az etikai vizsgálatról, vagy arról, megszegték-e az Etikai Kódexet. Emellett a Bizottság javaslatot ad a következményekre és a megelőző intézkedésekre is. Szintén nagyon fontos, hogy a Bizottság folyamatosan és transzparensen kommunikál, hiszen cél, hogy nyíltan tudjunk beszélni a közösségünkben felmerülő etikai dilemmákról, kérdésekről, és meg tudjuk védeni magunk, valamit mások jogait. A Bizottság egy elnökből és három tagból áll, akik különböző szervezeti egységeket képviselnek. A tagok között a nemek aránya azonos. Az Etikai Bizottság tagjait és a titkárát, aki az Egyetem munkavállalója, az Egyetem rektora bízza meg 3 évre, a hallgatói képviselő tagot 1 évre, figyelembe véve az Egyetem Bizottságai működési rendjére vonatkozó szabályzatban foglaltakat is.
Az Etikai bizottság tagjai
- Dr. habil. Szegedi Krisztina (elnök)
- Osztroluczki Márta
- Dr. Auer István
- Buzár Patrik Gábor
- Knúlné Pál Eszter (titkár)
Amennyiben úgy érezzük, hogy velünk vagy másokkal etikátlanság történt, vagy etikai dilemmába ütközünk, forduljunk bátran az Etikai Bizottsághoz:
- az etika@uni-bge.hu e-mail címen
- postai úton az Etikai Bizottság elnökének címére küldve
- személyesen az Etikai Bizottság elnökéhez vagy bármely tagjához