Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Alkalmazott Tudományok Egyeteme

Budapesti Gazdasági Egyetem
BGE
Alkalmazott Tudományok Egyeteme
2020. október 20.
MADÁRBARÁT KEZDEMÉNYEZÉS A PSZK-N

2019.

Felelős Egyetemként szeretnénk megóvni környezetünket és törekszünk az élővilág megőrzésére is. Ennek egyik fontos akciója lehet a téli időszakban itthon maradt kismadarak táplálása, mely az egyik kollégánk, Pálinkás Péter szívügye is. Péter ötletével a Fenntarthatósági Központot kereste meg, és közös kezdeményezésüknek köszönhetően madárbarát projekt indult a PSZK Buzogány utcai kampuszán. A kar területén madáretetők és itatók kerültek kihelyezésre a főépület, a kancellária, valamint a kollégium épülete előtt is, amelyben Gaál Csaba, kertész volt Péter segítségére.

Ezúton kívánunk mindenkinek madárdalos szép napokat Pálinkás Péter, műszaki szolgáltató kolléga és a Fenntarthatósági Központ munkatársai nevében! :)

Fenntarthatósággal kapcsolatos ötleteiddel, javaslataiddal keresd a Fenntarthatósági Központot személyesen a Markó utcában, vagy email-en a fenntarthatosag@uni-bge.hu címen!