Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Alkalmazott Tudományok Egyeteme

Budapesti Gazdasági Egyetem
BGE
Alkalmazott Tudományok Egyeteme
2021. május 13.
Megvan a harmadik olimpiai részvétel

Az idei olimpián immáron három volt, illetve jelenlegi BGE-snek is szurkolhatunk és ez a szám még folyamatosan nőhet. Keszthelyi Rita (vízilabda) és Szatmári András (vívás) mellett Vadnai Benjámin is képviselni fogja hazánkat, Laser Radialban. Mindhárom versenyző KVIK-es.

Neki köszönhetően a magyar kvóta már a 2019-es világbajnokságon meglett, de a tokiói részvétel még váratott magára, hiszen többek között a szintén BGE-s, többszörös utánpótlás világ- és Európa-bajnok érmes öccsével, Jonatánnal is meg kellett küzdenie a kijutásért.

Benjámin a 2020-as vitorlás világbajnokságon 13-mal, az áprilisi európai kvalifikációs versenyen pedig 4 helyezéssel előzte meg Jonatánt. Így eldőlt a testvérpárharc, a riói olimpián 33. helyet elért Benjámin képviselheti majd hazánkat Tokióban.

Kép forrása: https://aquamagazin.hu/vadnai-jonatan-futamot-nyert-a-vilagkupan/?p=10774